Importowanie danych szkoły z programu Plan lekcji

English Slovenčina Polish Lithuania Hebrew

Aby uzupełnić dane szkoły, takie jak imiona i nazwiska nauczycieli, przedmioty czy klasy, możesz zaimportować je z przesłanego na stronę planu lekcji.

Aby to uczynić, wybierz Modyfikuj, Informacje o szkole, a następnie Import / eksport.

W nowo otwartym oknie wybierz Import/export, a następnie Zamportuj z Planu Lekcji.

Następnie, wbierz z listy rozwijanej Plan lekcji jeden z przesłanych na stronę planów. Na liście rozwijanej Tablica możesz wybrać rodzaj importowanych danych, np. tylko nauczycieli lub tylko sale szkolne, lub wybrać pozycję Wszystko aby zaimportować wszystkie dane. Następnie, przejdź do kolejnego korku, klikając Nast.

W kolejnym kroku kreatora importu, będziesz mógł określić w jaki sposób chcesz zaimportować wybrane przez Ciebie dane.

Jeżeli w kolumnie Akcja wybrana zostanie wartość Dodaj, to wybrana pozycja zostanie dodana do systemu.

Jeżeli wybrana zostanie wartość Połącz, to pozycja zostanie połączona z już istniejącą pozycją w systemie. Rozwiązanie to może być przydatne np. gdy nauczycielka wyjdzie za mąż i zmieni nazwisko. Jeśli została wcześniej wprowadzona do systemu, to podczas importu danych można połączyć ją z istniejącym już w systemie kontem (posiadającym nazwisko panieńskie).

Jeżeli wybrana zostanie wartość Nie rób nic, wybrana pozycja nie zostanie zaimportowana.

Aby plan lekcji na stronie internetowej poprawnie współdziałał z planem lekcji publikowanej z programu Plan Lekcji, wymagane jest poprawne połączenie poszczególnych pozycji, takich jak nauczyciele, przedmioty czy klasy.