Jak mogę modyfikować wygląd wzoru?

English Slovenčina Deutsch España Francais Polish Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

Kliknij prawym klawiszem myszki w obszarze podglądu wydruku i wybierz Edytuj wzór:

Podgląd przełączy się w tryb edycji. Każdy obiekt będzie wyświetlany w niebieskiej ramce:

Dzięki temu trybowi można:

1. Kliknąć wybrany obiekt i przeciągnąć go w inne miejsce.

2. Użyć czerwonych kwadracików do skalowania, czyli powiększania lub pomniejszania obiektu

3. Dwukrotnie kliknąć dowolny obiekt w celu edycji właściwości. Patrz także: Właściwości obiektów wzoru

4. Nacisnąć prawy klawisz myszki i wybrać Dodaj obiekt, aby umieścić nowy element graficzny/tekstowy. Nowe pole pojawi się w lewym, górnym rogu - od razu można przejść do jego edycji.

5. Nacisnąć prawy klawisz myszki i wybrać polecenie Usuń obiekt.

6. Nacisnąć prawy klawisz myszki i wybrać Przenieś na spód. Spowoduje to przeniesienie obiektu na spód.

Jeśli klikniemy prawym klawiszem myszki na obszarze samego planu lekcji (w miejscu wypełnionych karteczek), będziemy mogli skorzystać z polecenia Ustawienia planu, które pozwala na zmianę wyglądu planu, według opisu: Dostosowanie (personalizowanie) wydruku.

W zależności od tego, czy jesteś zadowolony z wprowadzonych zmian czy nie, możesz kliknąć prawym klawiszem myszki i wybrać polecenie Zapisz zmiany lub Anuluj zmiany.

Uwagi:
- każdy wzór ma swoją nazwę. Zatem jeśli zmienisz wzór nazwany „Nasz wzór szkolny”, wszystkie plany, w których zastosowano ten wzór, również się zmienią. Jeśli chcesz zmienić wzór i zastosować zmieny wizualne tylko dla jednego z planów, zapisz najpierw kopię wzoru jako „Nasz wzór szkolny dla 5.A” i dopiero wtedy dokonuj zmian na kopii.

- wzory nie są zapisywane w pliku planu lekcji! Jeśli chcesz użyć wzoru na innym komputerze, musisz skopiować folder c:\Plan lekcji\designs\folder naszego wzoru do analogicznego miejsca w komputerze, na którym plan ma być drukowany.