Πως μπορώ να τοποθετήσω τους μαθητές σε ομάδες σεμιναρίου χειροκίνητα;

English Deutsch Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

Η PRO έκδοση του aSc Timetables μπορεί να καταχωρήσει τους μαθητές σε ομάδες σεμιναρίων κατά τη διάρκεια της δημιουργίας του ωρολογίου προγράμματος. Μπορεί ακόμη να αλλάξει και την ομάδα σεμιναρίου του μαθητή, αν είναι διαθέσιμες περισσότερες ομάδες (εκτός και αν έχετε «κλειδώσει» τους μαθητές σε συγκεκριμένη ομάδα)

Η κανονική έκδοση της εφαρμογής καταχωρεί τους μαθητές σε ομάδες πριν την δημιουργία ωρολογίου, οπότε στην συνέχεια δεν υπάρχει η δυνατότητα οι ομάδες στην οποία ανήκει ο κάθε μαθητής να αλλάξουν.

Και στις δύο περιπτώσεις, μπορεί απλώς να επιθυμείτε να αναθέσετε τους μαθητές σε ομάδες, χωρίς να δημιουργηθεί ωρολόγιο πρόγραμμα από την εφαρμογή, έτσι ώστε να μπορείτε να δείτε τις κάρτες τους, και να δουλέψετε με αυτές.

Στην περίπτωση αυτή, απλά κάντε κλικ στο κουμπί:

Εναλλακτικά:
Μπορείτε να ορίσετε «χειροκίνητα» τον κάθε μαθητή στην επιθυμητή ομάδα σεμιναρίου.
Επιλέξτε έναν ή περισσότερους μαθητές, στη συνέχεια, κάντε δεξί κλικ στη στήλη με το μάθημα που θέλετε να δηλώσετε στους μαθητές και στη συνέχεια επιλέξτε την ομάδα:

Θυμηθείτε:
1. Η κατανομή των μαθητών με τον τρόπου αυτό μπορεί να μην είναι η βέλτιστη. Για παράδειγμα, μπορεί να υπάρχουν δύο μαθήματα που όλοι οι μαθητές πρέπει να παρακολουθήσουν. Η εφαρμογή μπορεί να διαιρέσει το πρώτο μάθημα, σε ομάδες όπως Αγόρια / Κορίτσια και το δεύτερο ως Αρχάριοι / Προχωρημένοι μαθητές. Στην περίπτωση αυτή δεν θα μπορέσετε να συνδυάσετε τα δύο αυτά μαθήματα. Η έκδοση Pro μπορεί να αλλάξει τις ομάδες των μαθητών κατά τη διάρκεια της δημιουργίας του ωρολογίου προγράμματος, ώστε να επιτευχθεί ο διαχωρισμός των μαθητών στις ίδιες ομάδες και για τα δύο μαθήματα.

2. Εάν είστε ευχαριστημένοι με τις ομάδες που αναθέσατε, μπορείτε να τις κλειδώσετε: