Celé a delené hodiny z jedného predmetu

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Arabic Bulgarian

V prípade ak sa niektorý predmet v triede vyučuje ako kombinácia hodín pre celú triedu a delených hodín na skupiny, je nežiadúce aby hodiny pre skupiny boli rozdelné hodinou pre celú triedu. Znamenalo by to totiž, že jedna zo skupín by bola popredu vo vyučovaní voči druhej skupine.

Príklad - hodiny chémie sú vyučované ako "teória a laboratórne cvičenia". Teóriu sa učia všetci žiaci v triede spolu 2x do týžňa po jednej hodine a na cvičeniach (dvojhodinovka) sú rozdelení do dvoch skupín.
Na zabezpečenie aby dvojhodinovky cvičení nasledovali po sebe a neboli v jeden deň spolu s hodinou chémie pre celú triedu použite nasledovný vzťah: