Ako vytvoriť hodinu s viacerými vyučujúcimi

asistent, co-teaching, párová výučba

English Slovenčina Lithuania

V prípade, že chcete vytvoriť hodiny, kde budú fyzicky naraz prítomní dvaja alebo viac vyučujúcich v jednej miestnosti s jednou skupinou žiakov v tom istom čase, môžete pridať všetkých učiteľov cez tlačidlo "Viac učiteľov". V dialógovom okne potom vyberte príslušných učiteľov zo zoznamu a potvrďte "OK". Takáto hodina sa tiež nazýva "párová výučba", alebo "co-teaching" (z angl.).

Poznámka:
Tento spôsob sa zvyčajne používa pre hodiny s asistentom.

Tento spôsob NEPOUŽÍVAJTE ak:
- chcete vytvoriť hodiny kde každý z učiteľov učí svoju vlastnú skupinu detí (príp.. aj v inej miestnosti, iný predmet). Použite tento spôsob:
Typická situácia: Dvaja učitelia učia dva predmety v rovnakom čase v jednej triede
Typická situácia: Žiaci z celého ročníka sú rozdelení do skupín
How to input Options - each student needs to select one course from Options1 and one from Options2
- učitelia si striedajú skupiny po nejakom čase a teda fyzicky je na hodine prítomný vždy iba jeden vyučujúci. V takom prípade vytvorte hodiny osobitne pre každého učiteľa a zaraďte ich do rozvrhu (na inú vyučovaciu hodinu, iný deň, týždeň).

Pozri tiež:
Tri hodiny Matematiky z piatich sú s dvoma vyučujúcimi (hodiny s asistentom).