Ako zadať, kedy môže mať trieda obed?

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Arabic Bulgarian

Ak vaši žiaci mávajú obed počas prestávky medzi 5. a 6. hodinou, alebo ak všetci vaši žiaci mávajú obed až po vyučovaní, potom v programe obednú prestávku nemusíte zadávať.

Ak všetky triedy majú obed počas 6. hodiny, potom to môžete zadefinovať pomocou Voľna pre triedy. Jednoducho v možnosti Voľno odškrtnite 6. hodinu. (môžete tak urobiť aj napríklad, ak triedy 1-4 majú obedňajšiu prestávku cez 6. hodinu a triedy 5-8 zas cez 7. hodinu, tak zadefinujete Voľno pre príslušné triedy). Voľno triedy

Avšak, ak vaši žiaci majú mať obed počas 5. alebo 6. hodiny a program má vybrať jednu z nich, potom je potrebné to zadať, aby algoritmus pre každý deň nechal niektorú hodinu voľnú. Môžete to zadať cez menu Trieda/Podmienky:

Ak napríklad zadáte, že obed má byť medzi 5-7 hodinou, softvér nechá jednu hodinu z tohto intervalu voľnú. A to buď piatu, šiestu alebo siedmu. Tak budú mať žiaci každý deň aspoň jednu hodinu voľnú na obed.

Taktiež môžete zadať, že po obede už nemá byť žiadne vyučovanie, v prípade, že trieda má obed počas poslednej hodiny zo zadaného intervalu na obed.

Špeciálny prípad, kedy nechcete, aby po obede nasledovala už iba jedna hodina:
Ako sa vyhnúť tomu, aby sme mali po obedňajšej prestávke jednu hodinu