Základné podmienky pre triedy

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Arabic Bulgarian

Pre každú triedu môžete nastaviť niektoré základné podmienky. V okne "Triedy" zvoľte triedu a kliknite na tlačidlo "Podmienky". Zobrazí sa nové dialógové okno "Detaily triedy":

V tomto okne môžete:
A: Môžete dovoliť príchod triedy do školy až na druhé hodiny (žiaci počas prvej hodiny zostanú doma).
Pozri tiež: Children can come to the school on second period, but only once per week

B: Nastaviť pokročilé možnosti bloku vyučovania pre triedu.
Pozri: Blok vyučovania - umožňuje niektorým triedam neskorší príchod alebo skorší odchod.

C: Nastaviť maximálny povolený počet hodín na otáznikových pozíciách zadaných vo Voľne triedy. Pozri: Ako zadať podmienku, že trieda má mať max. jednu 7.hodinu alebo max. jednu 0.hodinu?

D: Zadať maximálny povolený počet hodín vyžadujúcich prípravu za deň. Pozri: Domáca príprava

E: Rozhodnúť, či skupiny žiakov musia končiť deň naraz. Pozri: Obe skupiny musia končiť vyučovanie v rovnakom čase!

F: Umožniť jednu voľnú hodinu ako prestávku na obed. Pozri: Ako zadať, kedy môže mať trieda obed?

G: Môžete nastaviť, že Triedny učiteľ musí učiť v danej triede v presne určenom čase počas týždňa. Pozrite: Triedni učitelia musia učiť prvú hodinu

Poznámka: Všetky tieto možnosti môžete zadať kedykoľvek počas tvorby rozvrhu. Takže na začiatku ich môžete ignorovať a možno neskôr, keď už budete dolaďovať rozvrh, tak môžete zadať viac podmienok.