Čo sú triedy (ročníky)?

English Slovenčina Polish Russian Lithuania Bulgarian

Trieda - je skupina študentov, ktorí majú z väčšej časti rovnaký rozvrh.

Napríklad - na škole sú všetci žiaci v piatom ročníku rozdelení do šiestich tried - 5A, 5B, 5C, 5D, 5E, 5F:

Žiaci, ktorí patria do 5A budú potom mať "viac-menej" rovnaké rozvrhy. Pravdepodobne nie úplne, nakoľko niektoré hodiny môžu byť vytvorené iba pre skupiny žiakov tejto triede a môžu sa teda líšiť.

Študentské rozvrhy a voliteľné predmety (semináre, kurzy)
Väčšina škôl neponúka voliteľné predmety a preto ani nepotrebuje vytvárať takéto hodiny v rozvrhu. Jednoducho je hodina zadefinovaná ako "Matematika pre celú 6A", alebo "Telesná výchova pre všetkých chlapcov v 1A".
Niekedy však je nevyhnuté vložiť do rozvrhu aj konkrétnych študentov. Každý študent musí byť zadelený v niektorej z tried. Napríklad "Ján Novák zo 4.A"

Vysoké školy - individuálne rozvrhy
Ak nie je jasná skupina študentov, ktorí by mali podobný rozvrh, vtedy môžete zadať triedu ako "ročník". Napríklad takto:

Poznámky:
- tieto prístupy je možné v jednom rozvrhu kombinovať - niektoré hodiny sú zadefinované pre celú triedu, niektoré pre skupiny v triede a niektoré podľa výberu konkrétnych študentov v tejto triede.
- viete vytvárať aj také hodiny, kde budú spojení žiaci a študenti z viacerých tried / ročníkov.

Pozri tiež:
Ako pridať novú triedu
Ako zadať hodiny, kde sú žiaci spojení z dvoch tried?
Na čo slúžia semináre?