Je možné, aby viacerí kolegovia pracovali na rovnakom rozvrhu?

English Slovenčina Polish Russian Lithuania

Áno je, a rozvrhy online túto požiadavku značne uľahčunjú.
Stačí nastaviť práva na administráciu rozvrhov pre vybraných učiteľov.
Viac tu: Ako poveriť niektorých učiteľov na administráciu rozvrhu

Učiteľ s týmito právami uvidí po prihlásení sa do svojho Edupage konta ikonku "administrácia" pri svojom rozvrhu. Prihlásiť sa môže jednoducho svojimi prihlasovacími údajmi, žiadne administrátorské heslo nie je potrebné.

Ak sa chcú kolegovia pripojiť a spolupracovať na tvorbe rozvrhu, označia príslušný rozvrh (1.) na ktorom práve pracujete ako admin a kliknú na "Otvoriť" (2.). Následne uvidia túto obrazovku (3.):

A. Prvá možnosť znamená, že všetky zmeny budú viditeľné pre všetkých spolupracujúcich v reálnom čase a prakticky vytvárate jeden a ten istý rozvrh súčasne. Prosím pamätajte ale, že existuje krátka časová odozva pre zobrazenie všetkých zmien (napríklad - ak presuniete kartičku v rozvrhu na iné miesto, môže sa stať, že váš kolega uvidí túto zmenu až za pár sekúnd).
V pravom hornom rohu vidíte, kto všetko s vami spolupracuje na tvorbe rozvrhu. Odporúčame preto komunikáciu cez chat alebo telefonicky, aby ste sa vyhli prípadným nedorozumeniam.

B. Druhá možnosť znamená, že všetky zmeny ktoré budú kolegovia robiť, ostanú viditeľné iba pre nich a prakticky vytvárajú novú-samostatnú verziu rozvrhu - inú ako vy. Toto môže byť užitočné pre prípad diskusie, pre ukážku iných prístupov k tvorbe rozvrhu, alebo ak pracujete na rozvrhu inej časti školy. Pamätajte ale, že nakoniec musíte vytvoriť jeden ucelený rozvrh a ten publikovať ako oficiálny.

Pozri: Ako zistím, ktorý rozvrh je platný?