Automatické nahrávanie platieb - prehľad a aktivácia

automatické nahrávanie platieb, import platieb z bankového výpisu, automatizácia, súhlas, spravovať súhlasy, sprístupnenie účtov, pripojené účty

EduPage umožňuje nahrávať platby z vašej banky dvoma spôsobmi.

1. Manuálne
Prihlásite sa do internet bankingu vašej banky, kde si stiahnete bankový výpis v požadovanom formáte a tento následne naimportujete do EduPage.

2. AUTOMATICKY - novinka
Ak máte účet v niektorej z dole uvedených bánk, viete EduPage nastaviť tak, aby v pravidelných intervaloch nahral a spároval platby automaticky. Nemusíte sa prihlasovať do vášho internet bankingu, nemusíte sťahovať výpis z banky a importovať ho na EduPage. Dôležitou výhodou je aj to, že rodičia rýchlejšie uvidia v EduPage, že platba škole prišla a dieťa má všetko zaplatené, nebudú vám volať, či ste už spravili ručne import z banky.

Slovenské školy majú možnosť pripojiť si k EduPage účty vedené v:
- Tatra banke
- ČSOB
- Slovenskej sporiteľni
- VÚB banke
- FIO banke
- UniCredit banke
- Raiffeisen banke.

České školy majú možnosť pripojiť si k EduPage účty vedené v:
- Air bank
- Českej spořitelni
- FIO banke
- UniCredit CZ
- Komerční banke
- ČSOB CZ.

Ako si škola aktivuje Automatické nahrávanie platieb?

Škola si môže pripojiť k službe automatické nahrávanie platieb bankový účet vedený v ktorejkoľvek banke zo zoznamu vyššie.
V module platby kliknete na tlačítko Pridaj platby a vyberiete Import - Automatické nahrávanie platieb.

Proces aktivácie pozostáva z dvoch dôležitých krokov:
a. vytvorenie súhlasu s prístupom na účet - popis nižšie
b. nastavenie služby podľa vašich preferencií Automatické nahrávanie platieb - nastavenie služby

a. vytvorenie súhlasu s prístupom na účet
Aby si škola pripojila bankový účet na EduPage, je potrebné udeliť súhlas. Vyberiete bankový účet školy, ktorý chcete pripojiť a kliknete na tlačítko Spravovať súhlasy, postupujete podľa obrázka ďalej.

Budete presmerovaný na autorizačný portál Tatra banky, v ktorom zrealizujete Sprístupnenie účtov (účty sprístupňujete len pre EduPage), pričom si vyberáte jednu z dvoch možností:

• klient Tatra banky (škola má vedený účet v Tatra banke) Automatické nahrávanie platieb - aktivácia klient TB
  • ne-klient Tatra banky - (škola má vedený účet v inej banke ako je Tatra banka) Automatické nahrávanie platieb - aktivácia ne-klient TB

*Služba je spoplatnená sumou 2€ (50 Kč)/mesačne za pripojený bankový účet - škola obdrží faktúru raz ročne podľa počtu pripojených mesiacov (tento časový údaj si škola môže pozrieť pri každom pripojenom účte).

Akonáhle budete mať vytvorený súhlas s prístupom na bankový účet školy, môžete pristúpiť k bodu b
    - k nastaveniu automatického nahrávania platieb na EduPage
    - Automatické nahrávanie platieb - nastavenie služby

Platnosť súhlasu s prístupom na bankový účet školy je obmedzená na 180 dní a následne je potrebné tento súhlas predĺžiť rovnakým procesom. Automatické nahrávanie platieb - predĺženie súhlasu