Prehľady platieb prijatých cez VIAMO platobnú bránu

platobná brána, platby kartou, vyplatené platby, nevyplatené platby, dátum prijatia, dátum pripísania na účet, sumárny mesačný výpis

Prijaté platby cez VIAMO Platobnú bránu sú okamžite zapísané na EduPage, ale na účet školy sú vyplácané v pravidelných intervaloch (spravidla týždeň) ako jedna kumulatívna platba.
V prijatých platbách preto rozdeľujeme VIAMO platby na vyplatené a nevyplatené - viac pozri tu Prijaté platby cez VIAMO Platobná brána. Z tohto dôvodu sme doplnili do modulu platby a modulu školská jedáleň nový filter, ktorým si vieme zobraziť platby, ktoré na účte školy reálne máme.

Pre správne zobrazovanie týchto platieb je dôležité:

Nové filtre:
1. V module platby v záložke Platby je možné odfiltrovať prijaté platby podľa Dátumu pripísania na účet:

Dátum prijatia = dátum, kedy bola platba zapísaná na EduPage
Dátum pripísania na účet = dátum, kedy bola platba reálne pripísaná na účet školy (na základe importu z bankového výpisu/z banky)

Pozrime sa ako sa nám budú zobrazovať VIAMO PB platby:

--->VIAMO PB nevyplatená - zobrazuje sa iba dátum prijatia 22.2.2023 - čiže platba bola v tento deň zapísaná na EduPage:

--->VIAMO PB vyplatená - zobrazujú sa dva dátumy - dátum prijatia 25.1.2023, kedy bola platba zapísaná na EduPage a dátum pripísania na účet 31.1.2023, kedy bola platba pripísaná na účet školy (na základe importu z bankového výpisu/z banky):

2. V module platby v záložke Prehľad platieb používateľov si teraz vieme vyfiltrovať platby podľa Dátumu prijatia alebo podľa Dátumu pripísania na účet.
Ako prvý príklad si zobrazíme všetky prijaté platby za mesiac január a predpis školská jedáleň podľa Dátumu prijatia (tie, ktoré máme zapísané na EduPage).

Teraz si zobrazíme si všetky prijaté platby za mesiac január a predpis školská jedáleň podľa Dátumu pripísania na účet (tie, ktoré máme zapísané na Edupage a reálne sú pripísané na účte školy).

Suma prijatých platieb podľa dátumu pripísania na účet je nižšia, pretože na účet nám ešte reálne neprišli platby kartou realizované ku koncu mesiaca. Takto si vieme zobraziť stav prijatých platieb v EduPage, ktorý nám bude sedieť so stavom na bankovom účte.

3. K prijatým platbám za stravu sa dostaneme aj v Prehľadoch v module školská jedáleň - Mesačný prehľad pre školskú jedáleň - predpis poplatkov, príspevky, členenie úhrady poplatkov, koncový preplatok....
Tu nájdeme tiež nový filter - Zaplatené stravníkom (podľa dátumu pripísania na účet).

--->Najskôr si zobrazíme tabuľku Zaplatené stravníkom (podľa dátumu prijatia), kde sú teda zahrnuté všetky platby zapísané na EduPage za daný mesiac:

--->Teraz si zobrazíme tabuľku Zaplatené stravníkom (podľa dátumu pripísania na účet), ktorá zahŕňa všetky prijaté platby za stravu za mesiac január, ktoré sú zapísané na EduPage a pripísané na bankovom účte školy (prijaté platby budú sedieť s reálnym stavom na bankovom účte školy za dané obdobie). Túto tabuľku odporúčame v prípade, že si robíte mesačné prehľady pre účtovníka a máte aktivované na EduPage platby kartou.

4. V prípade, že škola používa funkciu záloha Záloha za stravu pre 'obedy zadarmo', tak sa v module školská jedáleň zobrazí v Prehľadoch tiež filter Záloha (podľa dátumu pripísania na účet).

Jeden prehľad posiela škole raz mesačne aj spoločnosť BLIK a.s. (prvý deň v mesiaci). Je to Sumárny mesačný výpis (PDF) za každý bankový účet, ktorý obsahuje sumárne informácie, ako objem prijatých platieb za predchádzajúci kalendárny mesiac, rozpis poplatkov, zoznam vyplatení a zostatok vo VIAMO profile školy (suma, ktorá nebola ešte za daný mesiac vyplatená na účet školy).

V prípade otázok nás kontaktujte na platby@asc.sk