Ako urobiť predpis pre platby členských príspevkov do OZ?

občianske združenie, zľava pre súrodenca, modifikácia predpisu, hromadné pridanie modifikácie a predpisu

Pomocou modulu Platby je možné realizovať aj členské poplatky rodičov do občianskeho združenia. V systéme je možné nastaviť aj súrodenecké zľavy z členského poplatku.

Prístup k modulu Platby má administrátor EduPage, ktorý môže udeliť právo na manažovanie účtu OZ a predpisu konkrétnemu učiteľovi. Vedenie OZ sú obvykle rodičia, ktorí nemajú prístup k administrácii modulu Platby. Preto je možné realizovať platby do OZ cez EduPage len v spolupráci s administrátorom EduPage alebo konkrétnym učiteľom.

Ako na to?
1. V module Platby pridáme bankový účet OZ, na ktorý platia rodičia členské poplatky a môžete nastaviť práva na administráciu tohto účtu a predpisu vybranému používateľovi. Nastavenia bankových účtov a používateľských práv v module platby
2. Zadefinujeme platobný predpis, tj. výšku členského poplatku. Vytvorenie nového predpisu v module platby
3. Ak poskytujete súrodenecké zľavy, k predpisu zadefinujte modifikáciu predpisu a nastavte ju žiakom, ktorých sa to týka. Modifikácia predpisu
4. Predpis zverejnite. Rodičom sa v EduPage zobrazí čakajúca platba a môžu ju uhradiť.

Ako identifikovať súrodencov, aby sme im mohli nastaviť modifikáciu platby?
V stĺpci používateľ sú zoradení žiaci podľa priezviska. Aby sme mohli bezpečne identifikovať súrodencov, pridáme aj stĺpec s emailovou adresou rodiča. Ak sa emailová adresa zhoduje, zjavne sa jedná o súrodencov.

Modifikáciu alebo predpis môžeme jednoducho pridať naraz viacerým používateľom. V záložke Používatelia si vyberieme iba žiakov, ktorým chceme zmeniť predpis a tých si označíme. Modifikáciu odporúčame priraďovať starším súrodencom:

Starší súrodenci majú teraz priradenú modifikáciu (znížený členský poplatok za súrodenca) a toto nastavenie je potrebné uložiť:

Pre uľahčenie práce v prípade nahrávanaia prijatých platieb na EduPage doporučujeme aktivovať si službu automatické nahrávanie platieb, ktoré zabezpečí pravidelné automatické nahrávanie platieb z bankového účtu OZ a ich spárovanie s používateľom a predpisom. Automatické nahrávanie platieb - prehľad a aktivácia

Ďalšie návody k modulu Platby