Čo s ETK v čase karantény?

Slovenčina Čeština

1. Možnosť: Nastavenie prázdnin

Administrátor vytvorí udalosť typu "Prázdniny" alebo "Voľný deň", kde do dôvodu prázdnin môžete uviesť napríklad text „Uzavretie školy z dôvodu nariadenia vlády ČR“ Ako zadať novú udalosť?

2. Možnosť: Ponechať pôvodný rozvrh hodín.
Druhou možnosťou, je ponechať pôvodné rozvrh hodín, mimoriadnu situáciu zadať cez školské udalosti: školská udalosť, ktorá neruší pôvodné hodiny. Dochádzku žiakom nebudete vôbec zapisovať.
Zapisovať do triednej knihy môžete štandardným spôsobom, do témy hodiny môžete napísať učivo, napr. "Percentá". K jednotlivým hodinám potom môžete pripojiť aj domácu úlohu a prípravy: Ako sa dostanem ku svojim prípravám z ETK?

Viac o prípravách a elerningových materiáloch sa dozviete tu: Ako správne zadávať žiakom materiály na online štúdium?

Výhodou je, že všetky tieto informácie budú mať žiaci a rodičia v "Učivo" vo webovej a mobilnú aplikáciu, ako keby normálne chodili do školy.