Importowanie informacji o uczniach i seminariach z arkusza kalkulacyjnego

English Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

1. Otwórz plik i zaznacz interesujące Cię dane, a następnie wciśnij CTRL-C:

Możesz użyć tego przykładowego pliku do testów lub dodać do niego własne dane.

Jeśli nagłówki kolumn pozostaną bez zmian, program rozpozna je automatycznie.

2. Otwórz program aSc Plan Lekcji i stwórz nowy dokument. Następnie przejdź do zakładki Pliki i wybierz Import/Import ze schowka.

3. Z listy rozwijanej wybierz Uczniowie, a poniżej zaznacz opcję "Pierwszy wiesz zawiera nagłówki kolumn". Jeśli nagłówki kolumn w pliku Excela są dokładnie takie same jak nazwy kolumn w programie (np. "Nazwisko" czy "Oddział (Klasa)"), to nagłówki wklejanych danych powinny zostać uzupełnione automatycznie.

Jeśli nad określoną kolumna widnieje puste pole, należy kliknąć na nie lewym przyciskiem myszki i z listy rozwijanej wybrać rodzaj danych w kolumnie (np. Semestr czy Przedmiot).

4. Wciśnij Import.

Uwagi:
- jeśli plan zajęć zawiera wprowadzone dane dotyczące nauczycieli, przedmiotów, klas itp., to podczas importu zostaną one dopasowane do siebie. Jeśli odpowiadające im obiekty nie istnieją, zostaną stworzone podczas importowania