Jak mogę przypisać przedmioty do poszczególnych uczniów

English Deutsch Polish Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

Po wcześniejszym dodaniu uczniów można przypisać im odpowiednie przedmioty. Aby tego dokonać w pierwszej kolejności muszą zostać dodane przedmioty (menu Wprowadź -> Przedmioty).
Istnieją dwa sposoby przypisania przedmiotów do uczniów. Pierwszym z nich jest wybranie odpowiednich przedmiotów podczas dodawania uczniów.
Szybszym i wygodniejszym sposobem jest dodawanie przypisów po wcześniejszym dodaniu uczniów bez przypisów. Należy wybrać opcję Seminaria a następnie wybrać z menu opcję Przedmioty w kolumnach. Dzięki temu będą widoczne kolumny reprezentujące poszczególne przedmioty. Aby przypisać przedmiot do ucznia należy kliknąć prawym przyciskiem myszy przy odpowiednim uczniu w kolumnie, która reprezentuje dany przedmiot i wybrać opcję Przypisz:

Trzymając klawisz CTRL można wybrać większą ilość rzędów (uczniów) i dzięki temu dodać jednocześnie przypisy dla wybranych uczniów.
Po przypisaniu przedmiotu do ucznia pojawia się czerwony prostokąt.