Jak na wydruku umieścić czas przeznaczony na posiłki, dodatkowe przerwy itp.?

España Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Niektóre szkoły chcą korzystać z wydruków wyglądających następująco:

Jeśli Państwo również życzą sobie wydruku z naniesionymi przerwami dodatkowymi, proszę postępować w następujący sposób:

1. Należy zablokować godziny:
Dla każdego oddziału ustaw odpowiednie przerwy w nauczaniu:

2. Po wykonaniu niniejszej czynności program nie będzie wykorzystywał tych odcinków czasowych i nie będzie brał ich pod uwagę podczas numerowania lekcji:

Jeśli będą Państwo chieli, aby w kolumnach były widoczne nazwy dni, proszę uruchomić opcję w ten sposób:
Jak wydrukować plan z dniami w kolumnach a lekcjami w rzędach?

3. Należy stworzyć wzór wydruku dla Państwa szkoły:

4. Kliknięciem prawym przyciskiem myszki wybieramy polecenie Edytuj wzór. Następnie dodajemy pole tekstowe, ponownie używając prawego przycisku myszki:

Nowe pole zostanie dodane w górnym lewym rogu, należy przesunąć je w wybrane miejsce.

5. Podwójne kliknięcie pola tekstowego pozwala na wpisanie treści:

Teraz można wypozycjonować tekst, zmienić rozmiar czcionki oraz dodać dowolne ilustracje.

Patrz również:
=Wzory wydruków
Jak wydrukować plan z dniami w kolumnach a lekcjami w rzędach?