Przynajmniej jedna lekcja w tygodniu musi się odbyć w wybranej sali szkolnej

English Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Załóżmy, że w szkole dostępne są 2 sale szkolne dla lekcji W-F. Chcemy, aby uczniowie zawsze mięli zajęcia w dużej sali gimnastycznej, jednak jest to niemożliwe. Część zajęć z wychowania fizycznego musi się odbyć w małej sali gimnastycznej.

Chcemy więc upewnić się, że każdy uczeń przynajmniej raz w tygodniu będzie miał zajęcia w większej sali gimnastycznej.

1. Najpierw należy się upewnić, że obie sale gimnastyczne są przypisane dla lekcji wychowania fizycznego. Dzięki temu program będzie mógł wybrać jedną z nich podczas generowania planu:

2. Następnie dodajemy zaawansowaną zależność zgodnie z poniższym rysunkiem:

Tak więc przynajmniej jedna lekcja W-F w tygodniu odbędzie się w dużej sali gimnastycznej. Prosimy zwrócić uwagę na opcję „Zatwierdź dla grup w zaznaczonych klasach”. Jeśli lekcje W-F odbywają się w grupach (Chłopcy/Dziewczęta), dzięki tej opcji będziemy mięli pewność, że każda z grup będzie miała co najmniej jedną lekcję w tygodniu w dużej sali gimnastycznej.
Jeśli zaznaczysz opcję „Zastosuj dla wybranych klas” program sprawdzi tylko jedną lekcję W-F dla klasy, co oznacza że tylko chłopcy będą mięli zagwarantowane zajęcia w dużej sali gimnastycznej.