Wielosemestralne plany lekcji

English Slovenčina Deutsch Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Dla każdej lekcji można wybrać, w którym semestrze ma się odbywać. Można sprecyzować, że ma odbywać się tylko w jednym, dowolnym lub każdym semestrze. Ponadto można ustawić, że lekcja musi się odbyć w semestrach T1 i T2 lub w semestrach T1 LUB T2 LUB T4.
Aby zdefiniować ilość semestrów należy przejść do menu Wprowadź -> Szkoła i wybrać odpowiednią opcję:

Aby zmienić nazwy semestrów należy wybrać opcję Edytuj.
Po wybraniu liczby semestrów można z listy wybrać, który semestr ma być wyświetlany:

Dla każdej lekcji można zdefiniować, w którym semestrze ma się odbywać:

Jeśli zdefiniujemy 4 semestry, program automatycznie doda 2 dodatkowe pozycje nazwane Semester1 (T1 i T2) oraz Semester2 (T3 i T4). Jeśli któraś z tych pozycji zostanie wybrana przy definiowaniu lekcji, to lekcja ta będzie się odbywać odpowiednio w 1 i 2 semestrze (T1 i T2) w tym samym dniu tygodnia i na tej samej godzinie lekcyjnej.
Można także połączyć semestry samemu wybierając opcję Semestr 1 ALBO Semestr 2 - dzięki temu podczas generowania planu program sam zdecyduje, w którym semestrze ma odbywać się dana lekcja.
Jak mogę ustawić lekcję, by odbywała się w parzystych/nieparzystych tygodniach?
Jeśli Twoja szkoła ma różny plan w parzystych/nieparzystych tygodniach można to zdefiniować w opcjach Szkoły:

Dzięki temu każda lekcja będzie miała opcję wyboru, w którym tygodniu ma się ona odbywać. Domyślna wartość to Wszystkie tygodnie. Wybór tej opcji oznaczać będzie, że dana lekcja będzie się odbywać w każdym tygodniu w tym samym dniu i na tej samej godzinie lekcyjnej. Jeśli wybierzemy opcję Dowolny tydzień program podczas generowania planu sam zadecyduje czy dana lekcja odbywać się będzie w tygodniu A czy w tygodniu B: