Moje lekcje nie są umieszczone w salach szkolnych (Dodawanie sal szkolnych do wygenerowanego planu lekcji)

English Deutsch Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Podczas przygotowywania planu lekcji należy określić dostępne sale szkolne dla każdej lekcji. W czasie generowania planu, program przyporządkuje daną lekcję (karteczkę) jedynie wtedy, gdy przynajmniej jedna z sal szkolnych (przyporządkowanych do danej lekcji) jest dostępna. Dzięki temu lekcje w utworzonym planie lekcji będą umieszczone w konkretnych salach szkolnych.

Jeżeli samodzielnie umieszczamy lekcje (karteczki) na danej pozycji, program automatycznie wybierze jedną z dostępnych sal szkolnych przyporządkowanych do danej lekcji.

Jednakże może się zdarzyć, że cześć lekcji zostanie umieszczona w planie lekcji bez przydzielonej sali szkolnej. Jest to zobrazowane biało-szarym paskiem na karteczce. Dodatkowo na dole planu lekcji karteczka będzie wyszarzona.

Sytuacja taka może się pojawić, gdy:

Aby przypisać salę szkolną do danej lekcji:

1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na danej lekcji (karteczce) i wybieramy salę szkolną

2. Przypisujemy sale szkolne automatycznie dla wszystkich lekcji

W obu przypadkach może się okazać, że program nie jest w stanie przyporządkować sali szkolnej.