Как мога да определям ученици за групите ръчно

English Deutsch Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

Професионалната (PRO) версия определя учениците в групи по време на генерирането. Тя може дори да промени групата за ученик, ако са налични повече групи (ако не заключите учениците в тази група, разбира се).
Обикновената версия само определя учениците преди генерирането. След това не може да променя групите.
И в двата случая може да искате само да определите учениците в групи без да ги генерирате, така че можете да видите картите, евентуално да си поиграете с тях, за да видите как те се държат заедно.
В този случай само натиснете този бутон:

Друг вариант:
Можете ръчно да определите всеки ученик към позволена група.
Изберете един или повече ученици, след това цъкнете с десен бутон на мишката върху колоната с учебния предмет, за който искате да поставите учениците, и след това изберете група:

Запомнете:
1. това разпределение може да не е оптимално. Например, ако имате два предмета, които всички ученици трябва да изберат. Софтуерът може да раздели пръвия предмет като Момчета/Момичета, а втория като По-големи/По-малки ученици. Тогава няма да е възможно да комбинирате тези два предмета. Това е нещо дребно, но нещата могат да станат по заплетени, ако вземете предвид Неподходящо време на учителите и т.н. PRO версията може да промени учениците по време на генерирането и така да намери по-добро решение като раздели учениците в същите групи за двата предмета.
2. 2. ако сте доволни от групите, можете да ги заключите.