Работа със семинарни часове във вашето разписание.

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

Работата със семинарни карти във вашите разписания е мното сходна с обикновените карти, но има няколко различия:

Първата разлика е в начина на показване на картите. Картите за семинар се показват като хоризонтални ленти в реда на даден клас.

В повечето случаи един час е показан като една хоризонтална лента, но в други - като повече ленти; например, като час SPS; на екранната снимка е показан като две ленти.
Тези ленти не са случайни; те се разпределят по такъв начин, че е ясно от пръв поглед кои семинарни часове могат да са заедно. Ако лентите от двата семинара „пасват“, това означава, че часовете могат да са заедно в същата позиция, а ако не „пасват“, тогава това означава, че има поне един ученик, който посещава и двата семинара. Ето защо тези семинари не могат да бъдат по едно и също време.
Например, както можете да видите на екранната снимката, възможно е да преместим час SPS на мястото на предишния час, но не на следващия, защото часове INF и SED пречат.

Съвет: много е полезно да използвате CTRL – click, докато работите със семинарите. С това цялата група се премества заедно.
Друга разлика, когато работите със семинарни часове е, че когато се опитвате да замените семинарните часове ръчно на някаква позиция, където вече има друг семинар, той може да активира функция. Функция „Пренареждане на учениците в групи за семинари“
Вижте също: