Какво е дежурство в класната стая?

English Slovenčina Deutsch España Francais Polish Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

В някои училища децата трябва да бъдат наблюдавани от учител по време на междучасията в някои части на училището (например зали или училищния двор). Разписание aSc предлага набор от функции, за да се справите с тази ситуация

Как да въвеждам дежурство в класна стая?

Първо, трябва да въведете местата (стаите), в които трябва да има наблюдение. Въвеждате тези места като обикновени класни стаи, но трябва да изберете кутийка за маркиране 1 от диалогова кутия „Класни стаи“.

Препоръчително е също така да въведете съседните класни стаи 2 в тази част на училището. Тази информация помага при определяне на дежурните учители – по-добре е да изберете учител, които е преподавал в някоя от близките класни стаи преди или след времето за дежурство.

Следващата стъпка е да определите времето за дежурство. Можете да направите това в специален Изглед "Дежурство в класни стаи" (меню Основен/ Наблюдение на стая).

В този изглед ще виждате само класните стаи, за които сте маркирали Дежурство в класна стая в диалогова кутия класни стаи.

Забележка: Изглед Дежурство в класна стая е видим само, когато сте определили няколко класни стаи, в които трябва да има дежурство.

Можете да добавите време за дежурство като кликнете върху желаната позиция. Може да добавите дежурство през времето за междучасие между часовете (1) или по време на обикновен час (2).

Първоначално няма да има определен учител за дежурство; затова ще е
показано като сиво квадратче с въпросителен знак в него (3). След като определите учител за дежурството, ще бъде показано като квадратче с цвета на учителя (4).

Следващата стъпка е да определите учителите за дежурството. Избор на учители за дежурство в класната стая