Промяна на структурата на разпечатките (възможна опция във версия 2009)

English Deutsch Polish Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

По подразбиране, софтуерът предоставя най-типичните видове документи. Например, „Разписаниие за всеки клас”, или обобщено разписание за класовете. Можете да промените изгледа на тези документи. Но е възможно да попаднете в ситуация, когято ви трябват по-големи промени.
Типичен пример може да бъде промяна на документ за всеки клас или всички ученици, така че той да не показва дни/ учебните часове, а учебни срокове/учебни часове.
Това е особено полезно за училища, които имат един и същи график всеки ден през семестъра. За да създадете този документ, трябва да кликнете върху „Промени структурата“ и промените онова, което ще се покаже отляво:

Ако искате същия документ, но с учебните часове от лявата страна, а учебните срокове горе, просто разменете съдържанието на кутиите с комбинации относно редове и колони.

Ако например, имате различно разписание всеки ден и семестър, можете да принтирате отделен лист за всеки ученик и всеки срок. Просто обозначете в горната част какво трябва да има на всяка страница. По подразбиране има една страници на ученик; там можете да добавите учебен срок:

Всеки път, когато избирате в основната кутия с комбинации, че искате да принтирате разписание за всеки ученик, ще се използва този нов променен изглед.
Обърнете внимание, че винаги променяте текущия изглед. Можете да натиснете бутон „Задай оформление по подразбиране“, за да получите стойности по подразбиране. Това ще пренастрои всички ваши промени.

Преди да правите промени в изгледа, уверете се, че редактирате правилния или най-близкия документ. На теория можете да промените обобщаваното разписание на учителите, така че да се принтира една страница за учител. Но вече имате такъв документ по подразбиране и тогава няма да имате нужда да принтирате обобщеното разписание.
В този случай е по-добре да промените оригинала за всеки учителски документ.