Децата не могат да свършат училище след осми учебен час; няма автобус след осми учебен час в нашето училище

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Въпрос: : Децата не могат да свършат училище след осми учебен час. Те трябва да свършват училище или след седми или след девети час.
Отговор:
Моля, отворете меню – Основен/ Връзки/ Напреднали и настройте връзка в картата като тази на снимката:

Сега сте въвели ограничение, което, когато има час във времето, заложено за осми учебен час, трябва да има също и час във времето за девети учебен час (защото трябва да има поне два учебни часа във времето за 8-9 часове или времето за 8-9 час трябва да е свободно). Така децата не могат да свършват училище осми час; те трябва да останат до края на девети час.