Ako zadám k dlhodobému chýbaniu potvrdenie od lekára alebo iný dokument?

Keď dieťa ochorie alebo z iných dôvodov nepríde na vyučovanie, môžete zadať cez rodičovské konto v EduPage ospravedlnenku už v prvý deň keď dieťa chýba. Dieťa zároveň odhlásite z obedu a škola vie, že dieťa je doma, nemusí sa obávať, či sa mu niečo nestalo. Triedny učiteľ ospravedlnenku akceptuje a chýbania sa automaticky zmenia na ospravedlnené.
Ak dieťa chýba dlhšie, ako ste predpokladali, rovnakým spôsobom zadáte ospravedlnenku na ďalšie dni.

Ak dieťa chýba dlhodobejšie a museli ste s dieťaťom navštíviť lekára, ospravedlnenky už zadávať znova nemusíte. Máte možnosť nahrať v záložke Dochádzka potvrdenie od lekára/dokument:

V mobilnej aplikácii vyberte dlaždičku "Dochádzka".
Presuňte sa do časti "Dokumenty k ospravedlnenkám".
Kliknite "Pridať súbor".
Vyberte dokument a typ dokumentu. (Doklad od lekára/Iné).

Hotovo.

Ak ešte nepoužívate mobilnú aplikáciu EduPage, na webe na úvodnej stránke v EduPage kliknite na dlaždičku "Moja dochádzka".

V hornom menu vyberte možnosť "Dokumenty k ospravedlnenkám".
Kliknite "Pridať súbor".

Vyberte súbor, ktorý chcete pripojiť a typ dokumentu.

Hotovo.

Poznámka:
Dokumenty môže pridávať iba rodič zo svojho rodičovského konta. Žiak dokument nemôže pridať.

Pozri aj:
Rodič - ako zadať elektronickú ospravedlnenku?