Osobné rozvrhy učiteľov

Súčasťou EduPage je rozvrhový program. Používajú ho obvykle základné a stredné školy. Jeho hlavnou výhodou je na automatické generovanie rozvrhov, tj. pri veľkom počte tried a hodín program sám hľadá správnu pozíciu hodín tak, aby boli splnené zadané podmienky.

Rozvrhový program sa nachádza v ľavom menu pod Rozvrhy online.

Zo zverejneného rozvrhu sa napĺňajú hodinami triedne knihy tried a učiteľov.

Okrem tohto rozvrhového programu je možné zadávať hodiny aj do tzv. osobných rozvrhov učiteľov. Takisto slúžia na to, aby sa z nich naplnili triedne knihy hodinami.

Osobné rozvrhy učiteľov sa obvykle používajú pre krúžky, ŠKD, taktiež na zadávanie hodín v materských školách a v ZUŠ.

V osobných rozvrhoch sa umiestňujú hodiny na danú pozíciu (deň, hodina) manuálne, tj. nie automatickým generátorom. Osobné rozvrhy môže zadávať administrátor alebo aj učiteľ, ktorý hodinu učí.

Osobné rozvrhy učiteľov nájdete ako administrátor cez Štart/Rozvrhy a suplovanie/Administrácia osobných rozvrhov učiteľov.

Učiteľ nájde osobné rozvrhy cez Štart/Rozvrhy a suplovanie/Môj osobný rozvrh.