Predmet - podmienky

English Slovenčina Lithuania

Pre každý predmet môžete nastaviť niekoľko základných podmienok. V dialógovom okne "Predmety", zvoľte predmet a kliknite na "Podmienky". Zobrazí sa nové dialógové okno "Podmienky - predmet":

Tu môžete nastaviť:
A: Predmet vyžaduje domácu prípravu. Myslí sa tým, že tento predmet je v porovnaní s ostatnými "náročnejší" a bolo by dobré pri tvorbe rozvrhu zohľadniť počet takýchto predmetov v jednom dni pre triedu.
Pozri: Domáca príprava

B: Maximum vyučovacích hodín na otáznikových pozíciách, ktoré ste zadefinovali vo voľne predmetu.
Pozri: Maximálny počet na otáznikových pozíciách pre daný predmet

C: Dvojhodinovky (resp. dlhšie hodiny) tohto predmetu môžu byť cez zadefinované prestávky.
Pozri: Niektoré dvojhodinovky môžu byť aj počas všetkých prestávok

D: Hodiny tohto predmetu môžu byť počas voľnej hodiny na obed nastavenej v podmienkach tried.
Pozri: Ako zadať, kedy môže mať trieda obed?

E: Akým koeficientom bude dĺžka hodiny zarátavaná do celkového úväzku učiteľov.
Pozri: Nastavenie dĺžky hodiny započítavanej do úväzku učiteľa

F: Maximálny počet študentov na hodinách tohto predmetu.
Pozri: Max students for certain seminar lesson

G: Predvolenú distribúciu kariet.
Pozri: Ako upraviť prednastavenú distribúciu kariet predmetu

H: Stupeň pre ktorý je tento predmet primárne určený.

I: Všetky hodiny tohto predmetu budú dočasné.
Pozri: Dočasný predmet - rýchle pridanie špeciálnych hodín do rozvrhu učiteľa

Poznámka:
Tieto podmienky môžete nastaviť kedyľvek neskôr v procese tvorby rozvrhu. Čiže na začiatok môžete niektoré pokojne ignorovať a nastaviť neskôr, keď budete svoj rozvrh vylepšovať, resp. prispôsobovať požiadavkam kolegov alebo vedenia.