Automatické nahrávanie platieb - aktivácia ne-klient TB

súhlas, udeliť súhlas, spravovať súhlasy, sprístupnenie účtov, pripojené účty

Postup pre Sprístupnenie účtov pre školy, ktoré majú vedené účty v iných bankách - ne-klient Tatra banky:

--> Na autorizačnom portáli Tatra banky si vyberiete možnosť Nie som klientom.
--> Ak využívate službu prvýkrát, tak je potrebná registrácia (kliknete na tlačítko Nie ste registrovaný?). (1.)

--> Po úspešnej registrácii si môžete pridávať účty (2.) kliknutím na vami vybranú banku (3.).

--> Následne budete presmerovaný do banky, v ktorej je vedený váš účet a prechádzate procesom autentifikácie a udeľovania súhlasu v prostredí danej banky (ak máte VÚB banku, tak pozrite tento návod: Automatické nahrávanie platieb - aktivácia pre VÚB)

--> Po udelení súhlasu budete presmerovaný späť na autorizačný portál Tatra banky, kde vidíte všetky účty, ktoré ste si pripojili.

--> Teraz je ešte potrebné Povoliť prístup (5.) pre vybraný účet a Uložiť zmeny (6.) a Potvrdiť sprístupnenie účtov.(7.) (8.)

--> Budete presmerovaný späť na stránku EduPage, kde uvidíte pripojené účty k službe Automatické nahrávanie platieb aj s dátumom platnosti súhlasu s prístupom.

Podrobné postupy pre jednotlivé banky nájdete tu. (str.15)

Akonáhle budete mať vytvorený súhlas s prístupom na bankový účet školy, môžete pristúpiť k nastaveniu automatického nahrávania platieb na EduPage. Automatické nahrávanie platieb - nastavenie služby

Platnosť súhlasu je obmedzená na 180 dní a následne je potrebné tento súhlas obnoviť rovnakým procesom. Automatické nahrávanie platieb - predĺženie súhlasu

Ak si prajete službu zrušiť, pozrite si prosím tento návod Automatické nahrávanie platieb - deaktivácia služby na EduPage

V prípade otázok nás neváhjate kontaktovať na platby@asc.sk.