Automatické nahrávanie platieb - prechod do nového šk. roka

automatické nahrávanie platieb, starý šk. rok, nový šk. rok, nastavenia, dátum importu od, dátum importu do

Pri prechode do nového šk. roka je dôležité tiež nastaviť si službu automatické nahrávanie platieb. Tieto nastavenia je možné urobiť aj s predstihom - definujete si, dokedy sa majú platby nahrávať v tomto šk. roku 2023/24 a odkedy v novom šk. roku 2024/25.

Nastavenia potrebné urobiť v tomto šk. roku 2023/24

V tomto šk. roku je potrebné zadať dátum dokedy sa majú platby nahrávať automaticky. Platby sa budú importovať do tohto dátumu vrátane.

V prípade, že sa tento šk. rok nahrá platba, ktorá patrí už do budúceho šk. roka. tak platbu vie škola presunúť do nového šk. roka individuálne alebo hromadne:

Nastavenia potrebné urobiť v novom šk. roku 2024/25

1. V novom šk. roku je potrebné nastaviť si podmienky nahrávania a párovania platieb. Pokiaľ zakliknete obe možnosti, tak systém bude nahrávať a párovať platby na EduPage minimálne 3 -krát denne automaticky. V prípade, že škola nechce nastaviť úplnú automatiku, tak ďalšie podrobne rozpísané možnosti nájdete tu: Automatické nahrávanie platieb - nastavenie služby

2. Dôležité je nastaviť si dátum - odporúčame nastaviť deň, ktorý nasleduje po dni zadanom v predošlom školskom roku ako posledný deň automatického nahrávania platieb (v našom príklade máme zadané automatické nahrávanie platieb do 31.7.2024 v tomto šk. roku a v budúcom šk. roku sme nastavili od 1.8.2024). Takto si zabezpečíte, že všetky platby budú na EduPage kontinuálne nahraté. V prípade, že sa vám nahrá v novom v novom šk. roku 2024/25 platba, ktorá mala patriť ešte do tohto šk. roka 2023/24, tak vždy je možné túto platbu presunúť (pokiaľ ste ešte neurobili prechod v module platby a nepreniesli ste preplatky/nedoplatky z tohto šk. roka).

3. Pre potvrdenie tohto nastavenia je potrebné stlačiť tlačítko Importovať.

Viac návodov k prechodu do nového školského roka nájdete tu: Prechod medzi školskými rokmi

V prípade otázok nás prosím kontaktujte na platby@asc.sk.