Prijaté platby cez VIAMO Platobná brána

kumulatívna platba, jednotlivá platba, vyplatenie, VIAMO PB, vyplatená, nevyplatená, notifikácia o vyplatení,

Prijaté platby cez VIAMO Platobnú bránu majú svoje špecifiká:

• Platba na EduPage je zapísaná okamžite - prijaté platby cez VIAMO Platobnú bránu sa zapisujú na EduPage jednotlivo v momente, keď platbu zrealizuje rodič. Rodič aj škola vidia teda poplatky ako zaplatené okamžite po úhrade.
  • Platby sa nepripisujú na účet školy jednotlivo (ako to bolo v prípade využívania služby VIAMO bez platobnej brány), ale ako jedna kumulatívna platba raz týždenne. Spoločnosť BLIK a.s. pošle emailom škole s každým vyplatením kumulatívnej platby tiež zoznam platieb zahrnutých v tejto kumulatívnej platbe - Notifikácia o vyplatení (XLS). Na EduPage sa takáto kumulatívna prijatá platba objaví automaticky pod názvom Vyplatenie VIAMO, keď ju spoločnosť BLIK a.s. odošle škole.

V module Platby, v záložke Platby si môžeme jednoducho pozrieť prijaté platby realizované cez VIAMO Platobnú bránu podľa viacerých kritérií:

VIAMO PB - zobrazia sa všetky jednotlivo zapísané prijaté platby cez VIAMO Platobnú bránu;
    VIAMO PB - vypl. - zobrazia sa všetky vyplatené prijaté platby cez VIAMO Platobnú bránu (platba je jednotlivo zapísaná na EduPage a bola vyplatená spoločnosťou BLIK a.s. );
    VIAMO PB - nevypl. - zobrazia sa všetky nevyplatené prijaté platby cez VIAMO Platobnú bránu (platba je jednotlivo zapísaná na EduPage, ale spoločnosť BLIK a.s. ešte neposlala týždennú platbu na bankový účet školy);
    VIAMO PB - vyplatenia - zobrazia sa všetky kumulatívne platby - Vyplatenia VIAMO.

Teraz si zobrazíme jednotlivo prijaté platby cez VIAMO Platobnú bránu (zobrazia sa nám vyplatené aj nevyplatené):

Kumulatívne platby - Vyplatenia VIAMO sa nikde v sumároch nepremietajú a sú v zásade len pre vašu kontrolu. Nájdete tam všetky jednotlivo zapísané platby zahrnuté do tejto kumulatívnej platby, ktoré ste obdržali aj emailom od spoločnosti BLIK a.s..

Odporúčame párovať tieto vyplatenia s bankovým výpisom - to znamená importovať bankový výpis (Import platieb z bankového výpisu) alebo nastaviť si automatické nahrávanie platieb (Automatické nahrávanie platieb - prehľad a aktivácia). Toto párovanie je dôležité najmä v prípade, keď si chcete filtrovať platby reálne pripísané na bankový účet - pozri Prehľady platieb prijatých cez VIAMO platobnú bránu.

VIAMO PB - vyplatenia si zobrazíme takto:

Po rozkliknutí VYPLATENIE VIAMO sa nám zobrazí tabuľka všetkých jednotlivo prijatých platieb zahrnutých v danej kumulatívnej platbe:

Pozrite si tiež: Prehľady platieb prijatých cez VIAMO platobnú bránu

V prípade otázok nás kontaktujte na platby@asc.sk