Rodič - chcem zaplatiť cez inú bankovú aplikáciu

školské poplatky, spôsob platby, Payme, predvolená aplikácia,

Služba Payme umožňuje zaplatiť školské poplatky cez bankové aplikácie ČSOB, Tatra banky, VÚB banky a Slovenskej sporiteľne.

Ak si rodič vyberie túto platobnú metódu a má v telefóne nainštalované viaceré bankové aplikácie vyššie uvedených bánk, tak ho EduPage presmeruje na predvolenú bankovú aplikáciu. Ak chce rodič zaplatiť cez inú bankovú aplikáciu, je potrebné zmeniť nastavenia v telefóne - Prepojenia na aplikácie.

Konkrétne nastavenie prepojenia na aplikácie závisí od typu a čísla modelu telefónu. Napríklad na obrázku je znázornený model Samsung Galaxy S20.

V tomto príklade má rodič v mobile dve bankove aplikácie - SmartBanking od ČSOB a George od Slovenskej sporiteľne.
Rodič by chcel používať pri platbe cez EduPage prostredníctvom Payme bankovú aplikáciu ČSOB, ale otvára mu aplikáciu George.

V zozname aplikácii v mobile si vyberie aplikáciu SmartBanking od ČSOB a urobí potrebné nastavenie v časti Predvolenie - zapne Otvoriť podporované prepojenia. Naopak v bankovej aplikácii George vypne Otvoriť podporované prepojenia.

Pozrite si aj ďalšie návody: Platby z pohľadu rodiča