Eksportavimas į XML

English Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Ši tema (straipsnis) skirta mokyklos informacinių technologijų darbuotojams ir reikalauja programavimo žinių.

Čia aprašytas paprastesnis būdas, kaip eksportuoti duomenis iš programos "aSc Tvarkaraščiai:
Ar galima eksportuoti pamokų, mokytojų, disciplinų informaciją į MS Excel programą?

Tai pat žiūrėkite:
Eksporto apribojimas iki 10 pamokų kortelių
Importas iš XML
Integration with SIS systems
.
------------------------------------
Programa " aSc Tvarkaraščiai" gali eksportuoti duomenis į bylą (failą) "aSc Timetables XML". Yra trys eksportavimo būdai:

1) paprastas (numatytasis) - eksportuoja tik pagrindinius duomenis
2) konfigūruojamas eksportas - čia galima nustatyti, kokius duomenis norite eksportuoti
3) kombinuotas importo/eksporto failas

Pasirinkite "Bylos, Eksportuoti, aSc Tvarkaraščiai XML". Po to programa pasiūlys pasirinkti, į kokią bylą norėtumėte duomenis eksportuoti. Jei ši byla yra XML eksporto konfigūracijos byla, tuomet duomenys bus eksportuoti į jos struktūrą. Jeigu ne, tai ji tuo pavadinimu įrašys duomenis pagal pirmąjį eksportavimo būdą (tik pagrindiniai duomenys).

Konfigūruojamas eksportas - kaip sukurti XML eksporto konfigūracijos bylą
Eksporto konfigūracijos byla - tai byla, kurioje jūs galite nurodyti savo norimą eksportuojamų duomenų struktūrą - lenteles ir stulpelius.

Ją galima sukurti taip pat, kaip ir XML importo bylą, žiūrėkite Importas iš XML.
Čia jūs turite pakeisti tik atributą "options" lentelėms taip:

options="import:disable,canadd,canremove,canupdate,primarytt,silent"

Jis nurodys, kad programa turi perrašyti šios lentelės duomenis duomenimis iš programos.

Eksporto konfiguracijos failai yra saugomi šioje direktorijoje: C:/TimeTables/template/xmlexport

Eksporto konfigūracijos failo pavyzdys yra čia: C:/TimeTables/template/xmlexport/sample.xml

Galima pakeisti šią bylą, į jau esančias lenteles pridedant naujų stulpelių arba pridedant naujas lenteles. Taip pat galima ištrinti jums nereikalingas lenteles ir stulpelius.

Bendra XML importo + XML eksporto konfigūracijos byla

Galima sukurti bendrą XML importo ir XML eksporto konfigūracijos bylą; ji gali praversti, jeigu, pavyzdžiui, mokykla disciplinas/mokytojus/klases įveda kitoje programoje, tačiau pamokas - programoje aSc Tvarkaraščiai, kurioje sukuria tvarkaraštį.
Tuomet nebereikia vėl eksportuoti disciplinų/mokytojų/klasių, o tik pamokas.

Tuomet kitoje programoje reikia sukurti funkciją "Eksportuoti į aSc Tvarkaraščiai", kuri sukurtų XML bylą su disciplinomis/mokytojais/klasėmis, ir su pamokų lentele, pažymėta eksportui su options="..." (žiūr. aukščiau).

Tada galima perduoti duomenis taip:
1) vartotojas eksportuoja duomenis iš kitos programos į aSc Tvarkaraščių XML bylą
2) Ją importuoja į programą aSc Tvarkaraščiai
3) Įvedęs pamokas, eksportuoja duomenis į bylą, sukurtą 1) žingsnyje
4) Vėl importuoja bylą į kitą sistemą (joje jau bus duomenys ir su pamokomis).

Pilna XML dokumentacija - šios temos pabaigoje (apačioje): Importas iš XML