Duomenų importas į programą iš kompiuterio atminties

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Į programą galima importuoti duomenis iš įvairiausių kitų programą, pasinaudojant kompiuterio laikinąja atmintimi (clipboard).

Šiame pavyzdyje parodyta, kaip perkelti duomenis iš MS Excel, bet toks pats metodas gali būti naudojamas ir kitoms programoms - Word, Open Office, ir pan.; jose duomenys taip pat turi būti lentelėse.

Jei naudojate tvarkaraštį su mokinių pasirinkimais, žiūrėkite:
Pamokų importavimas iš laikinosios atminties (iškarpinės)
Kaip importuoti mokinių pasirinkimus iš Excel (Metodas 3) // Import students' course (seminar) selections from clipboard (Excel) - Method 3

Čia mes parodysime kaip galima duomenis importuoti iš šios Excel lentelės , bet kitų programų (Open Office, MS Word) atveju importo procedūra yra tokia pati.

Šioje lentėlėje yra visa tvarkaraščio informacija, tačiau tai nėra būtina - importuoti galima tik disciplinas, tik mokytojus, tik kabinetus ir t.t. Taip pat ir kai kurie stulpeliai nėra būtini - pavyzdžiui, galima importuoti tik klasių sąrašą (klasės pavadinimą ir sutrumpinimą), o jas padalinti į grupes - jau programoje aSc Tvarkaraščiai.

1. Atverkite programą aSc Tvarkaraščiai ir sukurkite tuščią tvarkaraštį.

2. Pirmiausia reikia išsirinkti norimus duomenis MS Excel programoje, pavyzdžiui, klases ir paspaudus Edit-Copy (arba Ctrl+C) nukopijuoti.

.

3. Po to grįžti į tvarkaraščių programą, pasirinkti "Bylos, Importuoti, Importuoti iš laikinosios atminties".

4. Jeigu atsiras pranešimas, kad laikinojoje atmintyje nieko nėra, vadinasi, buvo neteisingai nukopijuoti (ar visai nenukopijuoti) duomenys ir reikia grįžti į Excel ir tai padaryti dar kartą.

5. Pasirinkite, kokius duomenis norite importuoti. Kadangi Excel lentelėje mes nusikopijavome klases, čia taip pat reikia pasirinkti "Klasės".

6. Paspauskite pele stulpelio antraštę, ir atsiras langas, kuriame galėsite parinkti arba pakeisti stulpelio pavadinimą - tai yra programai nurodyti importuojamų duomenų pavadinimą. Galima palikti kai kurių stulpelių antraštes ir tuščias, jeigu į juos duomenų importuoti nenorite. Mūsų pavyzdyje tai klasės pavadinimas ir sutrumpinimas.

Parinkus visų norimų stulpelių pavadinimus, paspauskite mygtuką "Importuoti".

Duomenys atsidurs "Aprašymų" lange:

7. Taip pat galima importuoti ir mokytojus, kabinetus, disciplinas.

Pastaba: Importuojant disciplinas, reikia nurodyti jų pavadinimą ir sutrumpinimą.

-------------------
Pamokų importo pavyzdys

Turime tokią Excel lentelę su duomenimis:

Programos importavimo lange šie duomenys atrodys taip:

Importuoti duomenys atsidurs "Aprašymų" lange ir Jūs galėsite pratęsti darbą su tvarkaraščių programa.

Importuojant pamokas, jeigu yra nurodyti mokytojai, klasės, disciplinos, programa sukurs ir juos, jeigu programoje jie dar nebuvo įrašyti.

Importavus šią lentelę į tuščią tvarkaraštį, programa sukurs mokytojus, kabinetus, disciplinas, klases, jas padalins į grupes, sukurs ir pamokas (jų korteles - su šioje lentelėje nurodytu pamokos ilgiu ir skaičiumi per savaitę) - tai yra beveik visą informaciją, reikalingą tvarkaraščio sukūrimui.

Programoje sukurtos pamokų kortelės:

Po to programoje galima įvesti įvairius apribojimus, pavyzdžiui, kad mokytojas Petras Petraitis negali dirbti penktadieniais, arba sporto salė yra užimta pirmadieniais nuo 5-os pamokos, įvesti sudėtingesnes pamokas, apjungiant skirtingų klasių grupes ir pan.

Tvarkaraščio sudarymo metu programa parinks kabinetą pamokai, pavyzdžiui, jei matematika gali vykti 101 arba 201 kabinetuose, parinks vieną iš jų.

Pastaba: Jeigu tvarkaraštyje jau yra įrašytų duomenų, tuomet importuojami mokytojų vardai, klasių, disciplinų pavadinimai turi visiškai tiksliai sutapti su šiais pavadinimais, jau esančiais programos "Mokytojų", "Klasių" bei "Disciplinų" languose, nes kitaip programa gali klaidingai suprasti kai kuriuos duomenis, ir, pavyzdžiui, pranešti, kad mokytojo Jono Jonaičio, kuriam šioje lentelėje norime priskirti pamokas, nėra, jeigu "Mokytojų" lange jis pavadintas J. Jonaičiu.

Importavus, programoje gali atsirasti du mokytojai - J. Jonaitis ir Jonas Jonaitis, nors tai yra tas pats asmuo, ir tai bus klaida duomenyse.

------------------

Galima pirma importuoti mokytojus, po to klases, ir tik po to - pamokas. Importavus mokytojus ir klases, galėsite įvesti mokytojų ir klasių sutrumpinimus. Po to importuojant pamokas, naujų mokytojų ir klasių programa nesukurs, bet naudos jau importuotas ankstesniame žingsnyje (svarbu, kad jų pavadinimai tiksliai sutaptų).