Pamokų įrašymas ir redagavimas

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Arabic Bulgarian Thai

Pamoka - pagrindinis tvarkaraščių programos elementas.

Įrašyti naują pamoką ar redaguoti esančią galima šiame lange, kuris atsivers pasirinkus "Aprašymai, Klasės, Pamokos, Nauja pamoka" arba "Aprašymai, Mokytojai, Pamokos, Nauja pamoka":

1. Mokytojas: Čia parenkamas pamokos mokytojas.
Galima sukurti pamoką ir be mokytojo, pasirinkus "Be mokytojo".

2. Kitas mokytojas…: Jei pamoką veda ne vienas mokytojas, paspauskite mygtuką "Kitas mokytojas…" ir išrinkite reikiamą papildomą mokytoją. Atminkite, kad tai reikš, kad pamoką turi vesti du (ar daugiau) mokytojų. Tačiau jei reikia paskirti skirtingus mokytojus, pavyzdžiui berniukams ir mergaitėms fizinio lavinimo pamokai, tai daroma ne čia - šiuos mokytojus Jūs turite parinkti priskirdami mokytojus konkrečioms klasės grupėms.

3. Disciplina: Paspaudus rodyklėlę dešiniau šio užrašo, pasirodys visų disciplinų sąrašas. Galite pasirinkti reikiamą su pele arba spausdinant pirmąsias disciplinos raides.

4. Klasė: Kaip ir disciplinų atveju, galite išsirinkti reikiamą klasę.

5. Grupė: Čia galite pasirinkti klasės grupę (iš esamų klasės padalijimų).

6. Nauja grupė: Čia taip pat galima padalinti klasę, kaip ir klasių sąrašo lange.

7. Jungtinės klasės: Galima sujungti kelias klases vienai pamokai.

8. Pamokų per savaitę: Įrašykite reikiamą skaičių. Jis reiškia kiek šios disciplinos pamokų turi vykti šitai klasei per savaitę.

9. Trukmė: Pamoka gali būti Paprasta (1 akademinės valandos /periodo/ trukmės), dviguba (2 akad. valandos, einančios iš eilės), triguba ar daugiau akademinių valandų trukmės.

10. Ciklas: Jeigu ši pamoka yra cikliška (skirtingomis savaitėmis vyksta skirtingai, pavyzdžiui, vieną savaitę vyksta, o sekančią - ne), paspauskite mygtuką "Ciklas" ir pažymėkite, kurią savaitę pamoka vyksta, ir kas kiek savaičių (kas antrą, kas trečią ir t.t.).

11. Savas kabinetas: Pažymėkite šį pasirinkimą, jeigu pamoka vyks klasės savo kabinete.
Pastaba: Jei klasei yra įvestas savo kabinetas, jai įvedant pamoką, jis bus automatiškai pažymėtas paukščiuku ir šalia įrašytas jo numeris.

Bendras kabinetas : Pažymėkite šį pasirinkimą, jeigu pamoka gali vykti viename iš bendrų kabinetų.

Disciplinų kabinetai: Pažymėkite šį pasirinkimą, jei pamoka vyks tos disciplinos kabinete.
Pastaba: Jei disciplinai yra įvestas kabinetas, kuriant šios disciplinos pamoką, jis bus automatiškai pažymėtas paukščiuku ir šalia įrašytas jo numeris.

Mokytojų kabinetai Pažymėkite šį pasirinkimą, jei pamoka vyks to mokytojo kabinete.
Pastaba: Jei mokytojui yra įvestas kabinetas, kuriant pamoką šiam mokytojui, jis bus pažymėtas paukščiuku ir šalia įrašytas kabineto numeris.

Kiti galimi kabinetai: Paspaudus, atsivers sąrašas, kuriame galima pasirinkti kabinetus, kuriuose gali vykti pamoka. Programa, sudarydama tvarkaraštį, parinks vieną iš jų.

12.Daugiau kabinetų: Jei pamokai reikia daugiau kabinetų (t.y. vienu metu dviejų, trijų), pasirinkite juos.

Taip pat pažiūrėkite informaciją apie kai kurias dažniau pasitaikančias situacijas:
Kaip nurodyti, kad pamokoje turi dalyvauti kelių klasių mokiniai?
Reikia, kad vienos disciplinos būtų ir paprastos, ir dvigubos pamokos. Pavyzdžiui, 1+1+1+2
Kas tai yra Bendras kabinetas bei Savas kabinetas?
Kaip būtų galima padaryti, kad programa įdėtų dviejų skirtingų klasės padalijimų pamoką į vieną poziciją?
Kaip įvesti dvigubo ar trigubo ilgio pamokas?

Pamokas įrašyti galima gana įvairiai, todėl pažiūrėkite visus "Duomenų įvedimo" skyrius, kad pasirinkti tinkamiausius Jūsų mokyklai variantus.
Taip pat galite pasinaudoti "Pamokų tinkleliu", tai leis įrašyti pamokas gerokai greičiau. Žiūrėkite: Bendra informacija apie pamokų tinklelį

2019 versijoje galima nurodyti kabinetų prioritetą - nuo optimalių (tinkamiausių) iki visai netinkamų, kuriuos programa parinktų tik jei nepavyktų rasti tinkamesnių, žr. Kas naujo 2019 metų versijoje