Kas yra klasės ir klasių lygiai?

English Slovenčina Polish Russian Lithuania Bulgarian

Klasė
yra mokinių, turinčių tokį pat ar labai panašų tvarkaraštį, grupė.

Pavyzdžiui, mokykloje yra trys penktosios klasės: 5A, 5B, 5C - tai yra mokykla padalino 5-tą lygį į tris klases.
Jos dar gali būti vadinamos lygiagrečiomis klasėmis.

5A klasės mokiniai turi daugiau ar mažiau panašų tvarkaraštį. Jis tikriausiai nebus kiekvienam 5A mokiniui lygiai toks pats, nes 5A klasė gali būti suskirstyta ir į grupes.

Pavieniai mokiniai
Daugumai mokymo įstaigų nereikia pavienių mokinių ar studentų tvarkaraščių - pamokos apibūdinamos kaip, pavyzdžiui, matematika 6A klasei, ar fizinis lavinimas 6A berniukų grupei.

Tačiau kai kurioms mokymo įstaigoms reikia ir individualių tvarkaraščių mokiniams ar studentams. Tuomet kiekvienas besimokantis priskiriamas vienai klasei, pavyzdžiui, Mokinys 1 iš 10A.

Aukštosios mokyklos
Jei mokymo įstaigoje nėra moksleivių, kurie turėtų vienodus ar panašius tvarkaraščius, nėra klasių ar grupių, tuomet galite įvesti tik vieną "klasę" visam lygiui.

Pastabos:
- Tvarkaraščių programoje galima naudoti abu šiuos metodus - tai yra kai kurios pamokos gali būti paskirtos klasėms, kai kurios - individualiems mokiniams.
- taip pat pamokas galima paskirti ir sujungtoms klasėms.