Kas naujo 2018 metų versijoje

English Polish Russian Greek Lithuania

Kas naujo programos "aSc Tvarkaraščiai" 2018 metų versijoje

"aSc Tvarkaraščiai" internete
Taip - dabar galite sukurti tvarkaraštį pačioje interneto naršyklėje. Galite įvesti duomenis, juos patikrinti, perkelti pamokų korteles, o sukūrus tvarkaraštį - jį patikrinti, ar išlaikyti visi įvesti apribojimai. Šia funkcija gali naudotis turintys galiojančią "Tvarkaraščių Internete" metinę paslaugą. Galima naudotis ir programa kompiuteryje, ir tvarkaraščių kūrimu naršyklėje, ir bet kada keisti iš vieno į kitą, nes duomenų struktūra yra tokia pati.

Kokie yra pagrindiniai internetinės versijos privalumai?

Prieiga iš visur, kur yra interneto ryšys
Tiesiog prisijunkite per bet kurią interneto naršyklę iš kompiuterio su Windows, Apple, Linux operacine sistema ar planšetinio kompiuterio su Android. Nieko nereikia įdiegti.

Jei norite sukurti naują tvarkaraštį, paspauskite mygtuką "Pirmieji žingsniai" viršutiniame dešiniajame kampe ir pasirinkite "Sukurti tvarkaraštį internete".

Jei jūsų "Tvarkaraščių Internete" puslapis jau yra sukurtas (Edupage.org serveryje) ir jūs į jį įkėlėte tvarkaraščius - prisijunkite kaip administratorius arba kaip mokytojas su priskirtomis tvarkaraščių administravimo teisėmis ir paspauskite mygtuką "Tvarkaraščiai Internete":

Patobulintas tvarkaraščio duomenų pakeitimų sekimas
Kiekvieną kartą, kai išsaugote failą (duomenis) internetinėje versijoje, yra sukuriama atskira duomenų kopija. Programa parodys, kas pasikeitė nuo paskutinio išsaugojimo, ir, jei norėsite, galėsite grįžti į ankstesnę tvarkaraščio versiją.

Vienu metu gali dirbti daugiau žmonių
Du ar daugiau žmonių gali įvesti duomenis arba perkelti korteles viename tvarkaraštyje vienu metu. Jūs matysite, kas dirba kartu su jumis.

Didesnis duomenų saugumas
Jūsų išsaugoti tvarkaraščiai nedelsiant kopijuojami į kelis serverius. Kiekvieną dieną daromos ir atsarginės kopijos - jūs niekada neprarasite tvarkaraščio failo. Nebereikia daryti atsarginių kopijų į USB atmintukus, į bendrus aplankus kompiuteryje ar siųsti el. laišku.

Nauja tvarkaraščio internete žiūryklė
Dabar tvarkaraštis internete atrodys tiksliai taip pat, kaip ir programoje kompiuteryje. Tai yra jo formatas, elementų išdėstymas, šriftai bus tokie patys, kaip ir programoje "aSc Tvarkaraščiai" kompiuteryje. Vartotojai galės jį peržiūrėti kompiuteriu ar išmaniuoju įrenginiu ir atsispausdinti.

Ar tai reiškia, kad reikia keisti pamėgtą programą kompiuteryje į jos internetinę versiją
Tikrai ne - veiks ir programa "aSc Tvarkaraščiai" kompiuteryje. Priklausys tik nuo jūsų, kurią norite naudoti. Tiesą sakant, jūs netgi galite naudoti abi, kad išnaudotumėte kiekvienos stipriąsias puses. Pavyzdžiui, iš pradžių galite naudoti internetinę versiją, kad daugiau žmonių galėtų įvesti duomenis. Tada galite pereiti prie kompiuterinės programos ir sukurti tvarkaraštį. Kai tvarkaraštis bus paruoštas, galėsite jį įkelti į internetinę programą ir tada leisti žmogui, tvarkančiam tvarkaraščius, atlikti reikiamus nedidelius tvarkaraščio pakeitimus mokslo metų eigoje. Tam pakaks tik interneto ryšio.

O ar yra naujų funkcijų programoje "aSc Tvarkaraščiai"? Taip:

Sąryšiai gali būti pritaikomi ir individualiems mokiniams
Dabar galima įvesti apribojimus pavieniams moksleiviams ar studentams. Taigi, jei dėl kokių nors priežasčių tam tikras moksleivis penktadienį popiet negali turėti fizinio lavinimo pamokų, galite tokią sąlygą įvesti.

Nauji pamokų kortelių sąryšiai
Galima nustatyti kelis naujus moksleivių ir mokytojų sąryšius. Pavyzdžiui, galima nurodyti, kad kokiam nors moksleiviui pamokas gali vesti mokytojas Einšteinas, tačiau mokytojas Niutonas - negali. Arba galima nurodyti, kad kai kurie moksleiviai turėtų tą patį mokytoją dviem skirtingiems kursams.

Nauji langų skaičiavimo būdai
Pagal programos nustatymus jei mokytojas (ar klasė, moksleivis) neturi pirmos pamokos, tuomet šis 1-asis periodas neskaičiuojamas kaip langas - mokytojas ar mokinys gali ateiti į mokyklą vėliau. Langas skaičiuojamas, jei yra pamoka pieš jį ir po jo. Dabar pridėta galimybę suskaičiuoti ir šiuos dienos pradžios arba pabaigos langus.

Naujas tvarkaraščio saugaus patobulinimo (saugaus kūrimo) režimas

Dabar galima paprašyti programos "saugiai kurti" tvarkaraštį. Jei jau sukūrėte tvarkaraštį ir norite pabandyti dar pridėti tam tikrų apribojimų, geriausias būdas yra kurti naują tvarkaraštį. Kodėl? Nes dėl naujų apribojimų programos algoritmui gali reikėti visiškai pakeisti tvarkaraštį. Taigi, jei galite - geriau kurkite naują tvarkaraštį. Jei programa maždaug per 10 minučių sukuria tvarkaraštį - pridėkite dar apribojimų, jei reikia, ir vėl sudarykite naują tvarkaraštį. Pilno tvarkaraščio sudarymo tikimybė daug didesnė, jei programa žino visas sąlygas. Naujų apribojimų pratęsimo greitis yra daug didesnis, jei programa dar prieš įdėdama pirmą pamokos kortelę žino visas sąlygas.

Taigi, kada naudoti šį naują saugų tvarkaraščio patobulinimą? Tuomet, jei tvarkaraštis labai sudėtingas, ir jį programa kūrė ilgą laiką, o Jūs turite tam tikrus norus, kurie nėra labai svarbūs arba gal ir nelabai realūs. Saugus tvarkaraščio tobulinimo režime programa visada stengsis, kad tvarkaraštis būtų pilnas, todėl nenagrinės tokių pakeitimų, kurie galėtų neleisti įdėti kai kurių pamokų kortelių ir jos darbas baigtųsi nepabaigtu tvarkaraščiu. Tačiau dėl to naujų apribojimų įtraukimo į tvarkaraštį sėkmės tikimybė yra mažesnė.

Didesnė skiriamoji geba

Dabar programa geriau pritaikyta didesnės skiriamosios gebos ekranams
Taip pat atnaujintos ir piktogramos. Tačiau mes suprantame, kad programos vartotojai vertina programą pagal jos atliekamą darbą, todėl yra galimybė pasirinkti ir senąsias piktogramas, jei jos buvo labiau įprastos ;-)

Klaidų pataisymai ir mažesni patobulinimai
Per šiuos metus buvo taisytos ir aptiktos klaidos, bei atlikta daug mažesnių patobulinimų.