Automatické nahrávanie platieb - aktivácia klient TB

súhlas, udeliť súhlas, spravovať súhlasy, sprístupnenie účtov, pripojené účty

Postup pre Sprístupnenie účtov pre školy, ktoré majú vedené účty v Tatra banke- klient Tatra banky:

--> Na autorizačnom portáli Tatra banky si vyberiete možnosť Som klientom Tatra banky a Pokračujete prihlásením.

--> Autentifikácia pomocou prihlasovacích údajov do Internet Bankingu TB (PID, Heslo + čítačka TB alebo PIN kód).

--> Po úspešnej autentifikácii sa vám zobrazí zoznam účtov vedených v TB - zobrazené budú len účty, pri ktorých disponujete minimálne pasívnymi oprávneniami k účtu.

--> Ak si chcete pripojiť aj účty vedené v inej banke, kliknite na tlačítko Pridať účet, vyberte vašu banku a proces autentifikácie a udeľovania súhlasu urobíte v danej banke.

--> Zo zoznamu všetkých účtov si vyberiete účty, pre ktoré chcete Povoliť prístup a kliknete na tlačítko Uložiť zmeny a ďalej je potrebné kliknúť na tlačítko Potvrdiť.

--> Následne budete presmerovaný späť na EduPage. Tu uvidíte zoznam pripojených účtov aj s dátumom platnosti súhlasu s prístupom.

Podrobný postup nájdete tu. (str.3)

Akonáhle budete mať vytvorený súhlas s prístupom na bankový účet školy, môžete pristúpiť k nastaveniu automatického nahrávania platieb na EduPage. - Automatické nahrávanie platieb - nastavenie služby

Platnosť súhlasu je obmedzená na 180 dní a následne je potrebné tento súhlas obnoviť rovnakým procesom. Automatické nahrávanie platieb - predĺženie súhlasu

Ak si prajete službu zrušiť, pozrite si prosím tento návod Automatické nahrávanie platieb - deaktivácia služby na EduPage