Všetky dvojhodinovky a dlhšie hodiny môžu byť cez prestávku

English Slovenčina Lithuania

Primárne sú všetky dvojhodinovky (alebo dlhšie, tzv "viac-hodinovky") zakázané počas zadefinovaných prestávok cez "Škola - Zvonenia/Názvy hodín - Vyučovacie hodiny".

To znamená, že takéto hodiny musia buď skončiť pred alebo začať po prestávke. Je to užitočné v prípade, ak ste napríklad nadefinovali pestávku "desiata" alebo "obed", a zrejme nie je žiadúce, aby sa vyskytla počas dvojhodinovky laboratórnych cvičení.

Avšak, ak to nie je problém a všetky dvojhodinovky môžu byť počas vybraných prestávok (napríklad je prestávka iba krátka alebo vyučujúci umožní žiakom dlhšiu prestávku pred/po hodine), jednoducho vypnite túto podmienku v nastavení konkrétnej prestávky. V okne "Vyučovacie hodiny" zvoľte prestávku, klinite na "Upraviť" a odškrtnite možnosť "Viac-hodinovky nemôžu byť cez túto prestávku" na konci dialógu.

Poznámky:
- všetky viac-hodinovky nepovolene umiestnené v rozvrhu počas prestávky so zaškrtnutou podmienkou sa zobrazia s červeným pruhom. Ak neskôr upravíte nastavenie prestávky, pruhy zmiznú, príp. ak budete znova generovať, viac-hodinovky program nebude umiestňovať počas prestávky
- túto možnosť môžete vypnúť iba pre viac-hodinovky z niektorých predmetov týmto spôsobom
Niektoré dvojhodinovky môžu byť aj počas všetkých prestávok