Как да създам курсове по учебни предмети

English Deutsch Polish Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

От дясната страна на диалоговата кутия на учениците, ще видите списък с предметите. Ако някой предмет е червен, това означава, че по него има записани ученици, но все още нямате курс. Можете да кликнете с десен бутон на мишката върху този презмет и да изберете Създай курс:

Ще се появи нова диалогова кутия, която ще покаже колко ученици са се записани за този предмет, така че да можете да създадете подходящ брой секции за този предмет.

В тази диалогова кутия можете да обозначите брой секции и ако го знаете, можете да обозначите по един учител за всяка секция. Софтуерът също ще каже средния брой на учениците за секция. Ако не знаете учителите за секциите, можете да го оставите като TBA.

Обърнете внимание и на полето за учебния предмет. Тук можете да обозначите броя на часовете на седмица. Ако обозначите, например 4, всяка секция ще бъде 4 пъти седмично.
Ако имате разписание, където тази секция ще бъде всеки ден (в дадения учебен срок), тогава вместо 5, ще трябва да въведете Е за всеки ден – ежедневно. Ако въведете 5, този час ще бъде 5 пъти седмично, но може да бъде по различно учебно време всеки ден. Е означава 5 пъти по същото време всеки ден. Повече по този въпрос може да се намери в секцията за определяне на час/курс.

Забележки:
Можете да промените настройката на часовете (курсовете) по всяко време по-късно в диалоговата куия за часовете.
Можете също така да обозначите класовете (випуските), от които учениците могат да кандидатстват за този предмет. Това е изключително важно, ако използвате отново същия предмет в различни випуски.

Или, ако имате класове, определени като части от випуска, като 11-1/11-2/11-3, а за предмета може да искате само ученици от 11-1 и 11-2 да са записани в този курс. Ученици 11-3 ще имат различен набор от курсове за този предмет.
След като това е свършено, червеният цвят за предмета се променя в нормален бял.

Но все още има светло червено при избора на учениците. Защо отново червено, независимо, че е светлочервено? Защото, въпреки че имате секции, все още не е ясно кой ученик в коя секция ще попадне. Това е задача за генериране.
Вижте също: Как да се генерира разписание с ученици