Typická situácia: Žiaci z celého ročníka sú rozdelení do skupín

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Arabic Bulgarian

Na mnohých školách sa žiaci z celého ročníka delia na skupiny na základe ich úrovne znalostí (napr. na jazykoch, alebo matematike, ...). Tieto hodiny sa vyučujú súčasne.

Napríklad - na hodinách Anglického jazyka sa žiaci v piatom ročníku delia do troch skupín - začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí. Samozrejme, každú z týchto skupín učí iný vyučujúci a je v inej učebni.

Môžete to vyriešiť nasledovne:
1. vytvorte delenie v jednej z tried: Ako vytvárať delenia v triede?
2. skopírujte toto delenie do všetkých ostatných tried v piatom ročníku: Kopírovanie delenia z jednej triedy do inej triedy (iných tried)
3. vytvorte 3 spojené hodiny pre všetky skupiny v rovnakej úrovni: Ako zadať hodiny, kde sú žiaci spojení z dvoch tried?

To je všetko. Keď pridáte do rozvrhu aj všetky ostatné hodiny, tieto delené hodiny bude program primárne umiestňovať naraz (alebo na zabezpečenie použijete podmienky).

Pozri tiež:
How to input Options - each student needs to select one course from Options1 and one from Options2