Πως προσδιορίζω πότε μια τάξη κάνει διάλειμμα για γεύμα;

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Arabic Bulgarian

Εάν οι μαθητές σας τρώνε το γεύμα τους στο διάλειμμα την 5η , 6η ή 7η περίοδο ή όλοι οι μαθητές σας μπορούν να φάνε το γεύμα τους μετά τις διδασκαλίες, δεν χρειάζεται να προσθέστε γεύμα στο πρόγραμμά σας.

Στην περίπτωση που όλα τα τμήματα τρώνε το γεύμα τους την 6η περίοδο, μπορείτε να το ορίσετε μέσω της λειτουργίας “Περιορισμοί”. Απλά βάλτε Χ στην 6η περίοδο.

Παρόλα αυτά, εάν οι μαθητές σας τρώνε το γεύμα τους κατά την διάρκεια την 5ης ή της 6ης περιόδου και το πρόγραμμα πρέπει να επιλέξει μεταξύ αυτών των δύο, πρέπει να το ορίσετε, έτσι ώστε ο αλγόριθμος να αφήνει μια περίοδο ανοιχτή για αυτό κάθε μέρα. Μπορείτε να το ορίσετε μέσω του μενού Γενικά/Τμήματα/Συνθήκες.