Jak sprecyzować, kiedy oddział ma mieć przerwę obiadową?

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Arabic Bulgarian

Jeśli Twoi uczniowie mają przerwę na obiad w trakcie przerwy między piątą i szóstą lekcją lub jeśli wszyscy uczniowie mają obiad po lekcjach, nie musisz wprowadzać żadnych dodatkowych parametrów do programu.

Jeśli wszystkie oddziały mają obiad w czasie szóstej lekcji, można to skonfigurować, wyznaczając czas wolny dla oddziałów. Wystarczy odznaczyć 6. lekcję w oknie konfiguracji czasu wolnego (można to też zrobić, jeśli na przykład oddziały 1-4 mają przerwę obiadową podczas 6. lekcji, a oddziały 5-8 mają przerwę obiadową podczas 7. lekcji - wystarczy określić czas wolny dla tych oddziałów).

Jednak jeśli uczniowie muszą mieć obiad podczas 5. lub 6. lekcji, a program musi wybrać jedną z lekcji, należy wskazać lekcję, tak żeby algorytm zostawił na każdy dzień puste lekcje dla oddziałów. Można to sprecyzować w oknie Oddziały (Klasy) po wybraniu pozycji Warunki:

Na przykład, jeśli wyznaczone zostanie to, że obiad musi być między 5. i 7. lekcjami, program zostawi jedną wolną lekcję w tym przedziale (5., 6. lub 7 godzina). Dzięki temu uczniowie będą mieli co najmniej jedną wolną godzinę lekcyjną na obiad każdego dnia.

Można również wyznaczyć, że lekcje mają się nie odbywać po obiedzie, w przypadku gdy uczniowie mają obiad w trakcie ostatniej lekcji z wyznaczonego przedziału.

W przypadku, gdy nie chcą Państwo mieć tylko jednej lekcji po obiedzie, prosimy zapoznać się z:
Unikaj pojedynczych lekcji po przerwie obiadowej