Τι είναι τα σεμινάρια;

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Hebrew Bulgarian

Τα σεμινάρια είναι ειδικές διδασκαλίες, όπου μπορείτε να καθορίσετε ακριβώς ποιοι μαθητές παρακολουθούν το κάθε μάθημα. Στην συνέχεια η εφαρμογή ελέγχει τις όποιες διενέξεις μπορεί να δημιουργούνται μεταξύ των διδασκαλιών σύμφωνα με την ανάθεση των μαθητών στα σεμινάρια. Αυτό είναι διαφορετικό από τις συνήθεις διδασκαλίες, όπου οι μαθητές ορίζονται ουσιαστικά χρησιμοποιώντας ομάδες/κατηγορίες.

Στις περισσότερες περιπτώσεις, όταν καταχωρείτε διδασκαλίες είναι αρκετό να χρησιμοποιήσετε ομάδες, όπως Αγγλικά/Γαλλικά, Ανθρωπ./Θετικών, Αγόρια/Κορίτσια, Ομάδα 1./Ομάδα 2. κ.τ.λ. Με αυτό τον τρόπο δεν χρειάζεται να εισάγετε όλους τους μαθητές στην εφαρμογή για να τους αναθέσετε τα μαθήματα που παρακολουθούν.

Ωστόσο, σε ορισμένες πιο περίπλοκες περιπτώσεις, θα πρέπει καταχωρίσετε τις διδασκαλίες σαν σεμινάρια. Αυτό ισχύει ιδιαίτερα για προαιρετικά μαθήματα όπου οι μαθητές επιλέγουν ποια μαθήματα θα παρακολουθήσουν από το σύνολο των διαθέσιμων μαθημάτων. Τέτοιου είδους περιπτώσεις μπορούν να χειριστούν χρησιμοποιώντας ομάδες αν οι μαθητές παρακολουθούν μόνο ένα συγκεκριμένο μάθημα, αλλά σε περιπτώσεις όπου οι μαθητές μπορούν να επιλέξουν δύο ή περισσότερα μαθήματα, αλλά και σε πιο περίπλοκες περιπτώσεις, θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσετε σεμινάρια.

Δείτε επίσης:
Πως καταχωρώ διδασκαλίες σεμιναρίων;
Πως μπορώ να προσθέσω μαθητές;
Πως μπορώ να προσθέσω τις επιλογές μαθημάτων του κάθε μαθητή;
Πως δημιουργώ σεμινάρια μαθημάτων;
Δουλεύοντας με τις διδασκαλίες σεμιναρίου στο ωρολόγιο πρόγραμμα.
Πως δημιουργώ ωρολόγιο πρόγραμμα με μαθητές;
Η προβολή του ωρολογίου προγράμματος των μαθητών
Προβολή ωρολογίου προγράμματος: "Μαθητές σε αναμονή"