Dvisavaitinis tvarkaraštis

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Jeigu Jūsų mokymo įstaigoje naudojamas dvisavaitinis tvarkaraštis, yra du būdai įvesti šią informaciją į programą:

Pirmas būdas: Cikliškos pamokos.
Reikia nurodyti, kad norite sukurti tvarkaraštį, kuriame skirtingomis savaitėmis tvarkaraščiai gali skirtis, galima įrašyti ir savaičių pavadinimus:

Taip pat pamokos informacijos lange galima paspausti lauką "Visos savaitės".
Tuomet pamokos informacijos lange galima pasirinkti, kad kai kurios pamokos vyksta cikliškai: pavyzdžiui, vieną savaitę vyksta, o kitą ne, arba vyksta tik kas trečią savaitę (jei nurodėte, kad gali būti 3 skirtingos savaitės) ir pan.

Pavyzdžiui, jei norite, kad fizikos ir chemijos laboratoriniai darbai vyktų kas dvi savaitės, nurodykite, kad fizikos laboratoriniai darbai vyksta lyginėmis, o chemijos – nelyginėmis savaitėmis. Tuomet programa patalpins šias pamokas arba vienu metu (jei tuos darbus atlieka tos pačios klasės grupės, viena turės fiziką, kita - chemiją), arba dienos pabaigoje (kad kita grupė neturėtų lango). Tuomet pirmą savaitę pirma grupė turės fizikos laboratorinius darbus, o antra – chemijos, antrą savaitę – atvirkščiai.

Šis būdas rekomenduojamas tuomet, jeigu yra tik kelios tokios pamokos, o dauguma pamokų tvarkaraštyje - įprastinės, vykstančios kas savaitę.
Taip pat paskaitykite šią informaciją:
Kaip įvesti pamokas, kurios vyksta kas antrą savaitę?
Kaip galima nurodyti, kad tvarkaraštyje būtų skirtingos savaitės?

Antras būdas: tvarkaraštis 10-čiai dienų. Šis būdas tinka, jei tvarkaraščiai abi savaites gali smarkiai skirtis ir nėra svarbu, kuri pamoka kurią savaitę turi vykti.
Šiuo atveju reikėtų įvesti dvigubą darbo krūvį mokytojams, t.y. jei mokytojas turi 5 matematikos pamokas per savaitę, reikėtų įrašyti 10.
Žiūrėkite:
Kaip sukurti daugiau nei 7 dienų tvarkaraštį?