Suspausti grupę pamokų į mažiau kabinetų

English Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Pavyzdžiui, mokykloje yra 3 laboratorijos, ir biologijos bei chemijos pamokos gali vykti bet kurioje iš jų. Jūs galite pridėti šį apribojimą, kuriame nurodoma, kad tik 2 iš šių 3 laboratorijų gali būti naudojamos tą pačią dieną. Pavyzdžiui, norint sumažinti tvarkymo išlaidas:

Tai bemaž atitinka tai, tarsi viena laboratorija yra ištrinta iš programos. Tačiau kuriant tvarkaraštį su apribojimų sušvelninimu, turėsite du privalumus:

1. Jei nepavyks išsiversti su 2 laboratorijomis (kabinetais) per dieną, programa sušvelnins apribojimus ir panaudos ir trečią.

2. Sąlygos sušvelninamos atskiroms dienoms, todėl tvarkaraštyje daugumoje dienų bus panaudotos dvi laboratorijos, ir tik kai kuriomis dienomis - trys.

Pastaba:
Paveikslėlyje laboratorijos buvo nurodytos netiesiogiai, o per pamokų disciplinas (dalykus), per kurių pamokas jos naudojamos.

Taip pat žiūrėkite:
Kabinetų panaudojimo sumažinimas
Sporto salė gali būti naudojama tik 4 dienas per savaitę (Sporto salė turi būti laisva 3 popietes per savaitę)
Kabinetų panaudojimo optimizavimas