Permokų gražinimas - kaip užregistruoti permokos ar mokėjimo grąžinimą

English Slovenčina Deutsch Russian Lithuania Thai

Permokas galima grąžinti nustatant permoką / kreditą skyriuje „Vartotojų mokėjimų apžvalga“ (rankiniu būdu arba sugeneruodami paketinį mokėjimo nurodymą bankui) arba įvesdami neigiamą mokestį (grąžinimą) tiesiogiai į mokėjimo planą atskiriems vartotojams. Bet kokiu atveju svarbu užregistruoti mokėjimą, įvykdžius atsiskaitymą.

Grąžinama permoka įrašoma kaip įprastas mokėjimas, bet su neigiamu ženklu .
Neigiamų mokėjimų registravimas yra būtinas norint subalansuoti vartotojo sąskaitą, kad neliktų permokų. Taigi neigiama suma bus ir mokėjimų, ir mokesčių skyriuje. Mokesčių skyriuje sumokėtų mokesčių suma bus mažesnė.

Grąžinant permokas konkrečiam mokėjimo planui (neigiamą mokestį įrašant tiesiai į mokėjimo planą), reikia priskirti neigiamą mokėjimą prie to paties mokėjimo plano, ypač jei mokykla turi kelias banko sąskaitas, kitaip vartotojo sąskaita gali būti nesubalansuota.
Jei mokykla turi vieną banko sąskaitą ir permokos grąžinamos už kelis mokėjimo planus kartu, neigiamą mokėjimą galima palikti be priskyrimo.

Grąžintus mokėjimus galima importuoti iš banko sąskaitos išrašo arba įvesti rankiniu būdu (panašiai kaip ir gautus mokėjimus).

Mokėjimų modulyje spustelėkite piktogramą „Pridėti mokėjimus“ ir pasirinkite rankinį įvedimą arba importavimą.

Importas - banko sąskaitos išrašas

Jei mokėjimai importuojami iš banko sąskaitos išrašo, importavimo nustatymuose pakeiskite importuotų elementų pasirinkimą į „tik debeto (neigiami) mokėjimai“ arba „visi mokėjimai“. Pagal numatytuosius nustatymus nustatomas tik kredito (teigiamų, su pliusu) mokėjimų importas.

Grąžinti mokėjimai yra tarp kitų mokėjimų ir nurodomi neigiamu ženklu. Galite redaguoti mokėjimą spustelėdami ženklą „Nustatymai“ atitinkamoje eilutėje.

Mokėjimą galima padalyti individualiems mokėjimo planams, nurodant grąžintas sumas.

Permokos įvestos rankiniu būdu

Rankiniu būdu įvestos permokos grąžinamos panašiai, suma turi būti įrašyta neigiamu ženklu.
Taip pat turite pasirinkti mokėjimo tipą (grynaisiais, čekiu, banko pavedimu, pradinio kredito grąžinimas), mokinio vardą ir atitinkamo mokėjimo plano pavadinimą.

Mes rekomenduojame užpildyti visus laukus, įskaitant faktinę grąžinimo datą (pvz., po kelių mėnesių) ir pranešime gavėjui įvesti tinkamą aprašymą. Tuomet tiek tėvai, tiek mokykla žinos, už kokią permoką buvo gražinimas.

Priskirtus grąžinimo mokėjimus galima rasti tarp kitų mokėjimų.

Taip pat žr.: Mokėjimų modulio vadovo temų sąrašas