Jak mogę sprawdzić i edytować frekwencję uczniów?

English Slovenčina Polish Russian Lithuania Hebrew

Stworzyliśmy specjalny moduł do administrowania frekwencją uczniów. Z opcji tej może skorzystać nauczyciel i administrator. By uzyskać do niej dostęp, logujemy się do systemu, a następnie przechodzimy do Nawigacja/Mój notes i z górnego menu wybieramy „Frekwencja (uczniów)”.

Wybór oddziału (klasy) – pole „Moja klasa” zawiera przycisk powalający na wybór interesującego nas oddziału. Nauczyciel ma dostęp tylko do tych klas, w których naucza. Administratorowi wyświetlają się wszystkie oddziały.

Wybór przedziału czasowego (konkretnego tygodnia) – pole „Dni (tydzień)” zawiera przycisk z kalendarzem, w którym wybieramy pierwszy dzień interesującego nas tygodnia. Jeśli wybierzemy np. poniedziałek 13 sierpnia to system automatycznie wyświetli wszystkie pozostałe dni do piątku 17 sierpnia.

Wybór lekcji – by zaznaczyć kilka lekcji, klikamy na nie i jednocześnie przytrzymujemy na klawiaturze ctrl lub shift.

Możemy też kliknąć na jedno z poniższych pól, które automatycznie zaznaczy większą liczbę lekcji:
-pole z imieniem i nazwiskiem ucznia zaznacza wszystkie lekcje, w których brał udział w tym tygodniu
-pole z nazwą tygodnia zaznacza lekcje z całego dnia dla wszystkich uczniów
-pole z numerem lekcji zaznacza daną lekcję dla wszystkich uczniów
-pole „Frekwencja (uczniów)” zaznacza całą tabelę

Opcje związane z wybranymi lekcjami
Opcje te są dostępne, gdy klikniemy prawym przyciskiem myszy na wybranej lekcji/lekcjach. Część z nich możemy użyć tylko wtedy, gdy zmieniamy ustawienia dla pojedynczej lekcji.

-Obecność, Nieobecność – pozwala określić, czy uczeń pojawił się na lekcji
-Spóźnienie – pozwala zaznaczyć, iż uczeń spóźnił się; dodatkowo po kliknięciu na „Edytuj” możemy określić długość i powód spóźnienia
-Powód nieobecności, Powód spóźnienia – pozwala sprecyzować, jaka była przyczyna nieobecności lub spóźnienia ucznia na danej lekcji
-Edytuj – grupuje w jednym miejscu powyższe opcje pozwalając na określenie, czy uczeń był obecny, nieobecny czy też się spóźnił, dlaczego był nieobecny lub spóźniony i ile się spóźnił; zawiera również dostęp do opcji „Historia zmian”.
-Historia zmian – pozwala prześledzić kto, kiedy i jak dokonał zmian dotyczących obecności ucznia