Ką rodo langas, atsiveriantis, kai programa pradeda kurti tvarkaraštį?

English Slovenčina Deutsch España Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Šis langas parodo programos darbo eigą, kuriant tvarkaraštį:

1. Ši juosta rodo bendrą tvarkaraščio pamokų skaičių. Ji taip pat parodo, kiek pamokų nepavyko įdėti į tvarkaraštį. Jei algoritmui ilgą laiką nepavyksta įdėti kai kurių pamokų, juostos spalva pasikeičia ir atsiranda užrašas, panašus į šį: 3/768 - tai reiškia, kad 3 pamokų nepavyko įdėti, o viso yra 768 pamokos. Programa tęs darbą, tačiau galite ją sustabdyti, pakeisti kai kuriuos apribojimus ir pamėginti vėl.

2. Ši juosta parodo, kiek tvarkaraščių variantų per sekundę ji patikrina. Ji skirta tik informavimui.

3. Ši juosta parodo, kiek apribojimų buvo sušvelninta, jei tik tai buvo leista.
Jeigu šis skaičius tampa didesnis, nei Jūs laukiate, galite sustabdyti programos darbą ir paleisti išbandymą (tiesiog paspauskite tarpo mygtuką). Programa parodys, kokie apribojimai buvo sušvelninti.
Tai gali padėti atrasti, kur programa susidūrė su sunkumais.
Daugiau apie apribojimų sušvelninimą yra aprašyta čia: Apribojimų sušvelninimas .

4. Bendras darbo eigos indikatorius. Baigiant darbą, jis turi pasiekti dešinį kraštą. Tačiau gali būti, kad programa net išims kelias pamokas iš tvarkaraščio, grįš šiek tiek atgal, ir mėgins kitus būdus. Ji dirba labai panašiai kaip ir žmogus, sudarydamas tvarkaraštį.
Pastaba: Kūrimo sudėtingumas lemia, kiek ilgai programa stengsis surasti būdų įdėti pamoką į tvarkaraštį, prieš pasirinkdama kitą kelią. Daugiau apie tvarkaraščio kūrimo sudėtingumo lygius skaitykite čia: Ką reiškia tvarkaraščio kūrimo sudėtingumo nustatymai?.

5. Pasirinkto būdo eigos juosta. Jeigu ji pasieks dešinį kraštą ir nepavyks įdėti pamokos, programa nutars, kad pasirinktas kelias nėra teisingas ir grįš atgal, kad išmėginti kitą.

6. Bendros darbo eigos istorijos grafikas ( 4-os juostos eiga laike). Grafike kairėje yra nedidelis žalias stulpelis, rodantis pasiektą progresą. Jeigu jis beveik pasiekia viršų, tai reiškia, kad programos darbo metu tvarkaraštį beveik pavyko sudaryti, buvo likusios neįdėtos tik kelios pamokų kortelės.
Tai geras ženklas, rodantis, kad greičiausiai tvarkaraštis bus sudarytas. Tačiau jeigu jis neaukštas, pavyzdžiui, tik 10% bendro aukščio, ir linija yra gana horizontali, tai reiškia, kad programa vis dar mėgina įdėti pradinį pamokų pluoštą į tvarkaraštį ir turi problemų. Būtų nebloga idėja atkreipti dėmesį, su kokiomis pamokomis ji dirba ir pažiūrėti, kas su jomis gali būti negerai.
Tačiau kartais verta duoti programai laiko pačiai išspręsti šias problemas.

7. Pamokos kortelė, kurią programa mėgina įdėti į tvarkaraštį šiuo metu. Ji turi juostelę viršuje - jeigu juostelė tampa raudona, tai reiškia, kad jau buvo daug nesėkmingų mėginimų ją įdėti į tvarkaraštį, ir gal būt programa ją padės į šalį, jei dar kelis kartus nepasiseks jai rasti vietos.

Patarimai:

a) Perskaitykite šią informaciją: Geros tvarkaraščių sudarymo praktikos patarimai.

b) Galima kurti ir kelis tvarkaraščius vienu kompiuteriu vienu metu, tam pakanka dar kartą paleisti programą.
Taip pat galima paleisti programą kurti tvarkaraštį, o su kita paleista programos kopija - tikrinti duomenis ar pan.