Pamokų užrakinimas reikiamose pozicijose
Jeigu kai kurios pamokos turi vykti tiksliai nustatytu laiku, jas galima užrakinti toje vietoje, paspaudus ant pamokos kortelės dešiniu pelės mygtuku ir pasirinkus komandą "Užrakinti".
Užrakinta pamoka bus pažymėta nedideliu brūkšneliu dešiniajame apatiniame kampe:
Užrakintoms pamokoms:
- Programa tvarkaraščio kūrimo metu jų neperkels į kitas vietas.
- Taip pat jų neleis perkelti ir tvarkaraštį redaguojant rankiniu būdu.
Pamokų užrakinimas pagelbės tokiais atvejais:
1. Kuomet kai kurios pamokos turi būtinai vykti nustatytu laiku;
2. Kai reikia neatsižvelgti į kai kurias užduotas sąlygas, pavyzdžiui, jei nėra leista kurti nulinių pamokų, ir Jūs rankiniu būdu užrakinote kai kurias pamokas šioje pozicijoje;
3. Kuomet tvarkaraštyje galimi langai. Programa negali išdėstyti pamokų taip, kad klasei atsirastų langas, todėl pamoką galima užrakinti, pavyzdžiui, 8-oje pamokos pozicijoje, nors pamokų per dieną yra tik 6.
Užrakinkite tik tas pamokas, kurioms tai yra būtina. Jei, pavyzdžiui, piešimo mokytojas (-a) gali vesti pamokas tik pirmadieniais ir antradieniais, neužrakinkite tokių pamokų. Geriau mokytojo laisvo laiko lange nurodykite, kuriomis dienomis jis gali dirbti.
Tada programa pati parinks tinkamiausią pamokų išdėstymą.
Daugelio pamokų užrakinimas gali smarkiai apsunkinti ar iš viso neleisti sukurti tvarkaraščio.
Pamokų užrakinimą reikia naudoti tik tada, kai tai yra būtina. Jeigu pamokai yra bent 2 galimos pozicijos, geriau užduoti atitinkamas sąlygas programoje, o ne užrakinti pamoką vienoje iš jų.
Užrakinti (ir atrakinti) galima pamokas po vieną (dešiniu pelės mygtuku), visą eilutę ar visą stulpelį (paspaudus pele jų pavadinimus ir išsirinkus reikiamą komandą), taip pat ir visas pamokas ("Tvarkaraštis, Užrakinti").
Taip pat žr.: Biologija klasei turi būti tik trečiadienį (arba biologijos negali būti trečiadienį)