Analizuoti tvarkaraštį papildomų testų pagalba

English Deutsch Polish Russian Greek Lithuania Bulgarian

Jeigu tvarkaraščio patikrinimas buvo sėkmingas, tačiau sukurti pilno tvarkaraščio vis tiek nepavyksta, ši nauja funkcija gali padėti aptikti mažesnę tvarkaraščio dalį, kurios sudaryti nepavyksta.

Ją galima paleisti pasirinkus "Tvarkaraštis, Analizuoti, Papildomi testai".

Atsidarys langas, rodantis šių testų eigą.
Pavyzdžiui paveikslėlyje žemiau programa pirma pabandė sukurti tvarkaraštį be jokių apribojimų, išskyrus laiko apribojimus klasėms. Šis testas buvo sėkmingas (Nr.1).

Po to programa pridėjo mokytojų darbo laiko apribojimus. Šį kartą testas nebuvo sėkmingas. Tada programa pamėgino po vieną pašalinti klases, norėdama rasti mažesnę tvarkaraščio dalį, kuri negali būti sukurta atsižvelgiant tik į mokytojų ir klasių laiko apribojimus.

Po kelių tvarkaraščio sudarymo mėginimų ji surado, kad neįmanoma sukurti tvarkaraščio tik 2 klasėms (Nr.2).

Taigi, dabar jūs žinote, kur yra problema. Jūs galite naudoti mygtuką "Parodyti". Programa ims mėginti kurti tvarkaraštį (juodraštinę versiją) tik tai problemiškai jo daliai, atsižvelgdama tik į jai galiojančius apribojimus.
Po to programa parodys paskutinę pamokos kortelę, kurios nebuvo įmanoma įdėti, ir jūs galite pabandyti ją įdėti rankiniu būdu ir surasti, kokia galėtų būti problema.

Pastabos:
- Ši papildoma analizė kai kuriems tvarkaraščiams gali užtrukti labai ilgai. Taigi paleiskite ją tik tada, kai turite laiko. Kai grįšite prie kompiuterio, programa gali būtų radusi ką nors naudingo, tačiau galbūt ir ne.
- Tai tik analizė, todėl visai įmanoma, kad galima sudaryti ir tos problematiškos dalies tvarkaraštį, pasirinkus didesnį tvarkaraščio sudarymo sudėtingumą.
Šiuo atveju jūs galite pasižiūrėti į atskirų bandymų metu rastų problemų sąrašą (Nr.3).
- Nustatyto klasių laiko programa niekada neignoruoja, nes daug nepadėtų išvada, kad galima sukurti tvarkaraštį, jei pamoka būtų penktadienį 7-ta, tačiau mokykla tokiu laiku jau yra uždaryta.
Tačiau tai taip pat reiškia, kad jei klasėms galite laiką nustatyti kiek įmanoma laisviau, tą būtinai ir padarykite.